Sylwestrowo i kolędowo. Opera w wirze przygotowań

Redaktor | Wczoraj 14:01 Bilety na sylwestrowo-noworoczne wieczory w Operze Nova tradycyjnie rozeszły się na pniu. Po świętach można będzie jeszcze „załapać się” na wejściówki – tj. miejsca stojące.

Trwa Świąteczny Festiwal Art Mintaka

Redaktor | 7 gru 21:30 W piątek (6 grudnia) rozpoczął się w Bydgoszczy festiwal łączący różne dziedziny sztuk: Art Mintaka. Gwiazdą pierwszego dnia był  wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski.

Muzeum Okręgowe zaprasza uczniów na niezwykłą lekcję

Redaktor | 6 gru 10:02 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na specjalne świąteczne zajęcia poświęcone przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Lekcja „Bóg się rodzi! Motyw Bożego Narodzenia w malarstwie", skierowana jest do uczniów szkół średnich.

Obnażenie luksusowego niewolnictwa. „Lobbysta” Mariusza Zielkego

Redaktor | 4 gru 10:59 Czasem rzeczywiście czuję bezradność, gdy nie mam pomysłu na to, jak pomóc skrzywdzonemu człowiekowi. Wtedy zastanawiam się, czy opisanie jego cierpień jest żerowaniem na tragedii, czy jednak próbą przeciwstawieniu się złu. Chciałbym, żeby to było to ostatnie - mówi Mariusz Zielke.

Świąteczny Festiwal Art Mintaka już od piątku

Redaktor | 3 gru 09:36 Od 6 do 8 grudnia w Bydgoszczy odbywać się będzie Świąteczny Festiwal Art Mintaka, prezentujący różne dziedziny sztuki. Założona przez Rafała Gorzyckiego Fundacja Polskiej Muzyki Kameralnej planuje na stałe wpisać do kalendarza bydgoskich imprez swój artystyczny projekt.

W labiryncie szyfrów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 gru 21:35 Bez przesady powiedzieć można, że książka „Łamacze kodów” Davida Kahna to publikacja klasyczna. Na całym świecie doczekała się już wielu wydań, a przed kilkunastoma laty wydana była również w Polsce. 

Opera łowi nowe głosy. Casting do musicalu Webbera

Redaktor | 20 lis 11:30 Opera Nova w Bydgoszczy przygotowuje słynny musical Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca” , którego premiera ma odbyć się 25 kwietnia 2020 roku, w ramach inauguracji XXVII edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Poszukiwani są odtwórcy siedmiu ról bohaterów spektaklu.