Urodziny św. Jana Pawła II - koncert

Redaktor | 12 maj 20:34 18 maja 1920 roku na świat przyszedł przyszły święty papież Jan Paweł II. W tym roku przypada setna rocznica tego wydarzenia. Bydgoszcz aktywnie włącza się w cykl wydarzeń mających na celu uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. 

Bydgoską „Halkę” można obejrzeć na VOD

mk | 6 maj 13:58 5 maja ogólnopolska telewizja wyemitowała nagranie „Halki” zrealizowane w Operze Nova w Bydgoszczy. Kto się spóźnił, może nadal zobaczyć spektakl: czasowo jest dostępny na platformie VOD.

Bydgoska Wiosna Wirtuali. W środę zaśpiewa Adela Konop [PROGRAM]

Redaktor | 6 maj 11:11 Wystarczy zaledwie parę kliknięć, aby znaleźć się na koncercie czy „pójść” na spacer po zakątkach Ostromecka. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na cykl wiosennych wydarzeń online. W programie na najbliższe dni m.in. jazzowy koncert Adeli Konop.

Ostatnie lata polskiego Wilna [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 3 maj 11:53 W ramach układu jałtańskiego Polska została ograbiona z dwóch pięknych kresowych miast. Lwów i Wilno to kresowe miasta, w których dominował element polski. Duet autorski Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk dzięki swojej książce zabierają nas do urokliwego Wilna. W kolejnych rozdziałach opowiadają historie znane i te zupełnie nieznane.