Od baroku do szlagierów z filmów o Bondzie. Maj w Filharmonii

Redaktor | 8 maj 11:32 Filharmonia Pomorska zaprasza w maju na koncerty. W planach m.in. wieczór z mistrzem i popisy najlepszych studentów roku dyplomowego bydgoskiej Akademii Muzycznej. Będzie też koncert w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz muzyka z filmów szpiegowskich na Dzień Matki.

Wieczór organowy w bydgoskim Sacré-Coeur

Redaktor | 7 maj 15:38 Wczoraj (6 maja) w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy odbył się koncert organowy zorganizowany przez Studenckie Koło Organowe „Positif” i Akademię Muzyczną imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Maj w Galerii Miejskiej bwa

Redaktor | 7 maj 15:32 Co ciekawego przygotowała Galeria Miejska bwa na nadchodzące tygodnie? Poniżej lista majowych wydarzeń.

„Majówka z kulturą i sztuką”. Propozycje dla osób niepełnosprawnych

Redaktor | 4 maj 21:03 „Majówka z kulturą i sztuką” to coroczna inicjatywa, dzięki której niepełnosprawni mieszkańcy regionu oraz ich opiekunowie mogą bezpłatnie skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. W Bydgoszczy w akcji udział biorą Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Teatr Polski i Muzeum Okręgowe.

Taneczne etiudy na scenie Opery Nova [RECENZJA]

Redaktor | 4 maj 15:01 Przedostatnim akcentem tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Operowego był występ Duńskiego Teatru Tańca, który zaprezentował dwie etiudy: „Czarny diament” oraz „Kreda”. Festiwalowa publiczność obejrzała fascynujący popis tancerzy z Kopenhagi – techniczny kunszt, perfekcję, co przełożyło się niezwykle poruszający spektakl.

Zakochany Neptun [RECENZJA]

Redaktor | 1 maj 12:42 W ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego na deskach Opery Nova można było wczoraj obejrzeć unikatowe widowisko.

A poszło o pocałunek... [RECENZJA]

Redaktor | 30 kwi 14:22 Opera „Pocałunek” Bedřicha Smetany, z którą na Bydgoski Festiwal Operowy przyjechała Opera im. Janáčka Teatr Narodowy w Brnie, praktycznie jest w Polsce nieznana. Była to zatem wyjątkowa okazja, żeby obejrzeć spektakl z narodowego repertuaru Czechów.

Wielka opera rosyjska na XXV BFO [RECENZJA]

Redaktor | 28 kwi 18:35 „Kniaź Igor” należy do kluczowych dzieł opery rosyjskiej i był pierwszą operą Aleksandra Borodina. Publiczność Bydgoskiego Festiwalu Operowego mogła zobaczyć to dzieło w wykonaniu Narodowej Opery i Baletu w Sofii.

Filmowy seans: „The Florida Project”

Redaktor | 26 kwi 11:02 „The Florida Project” – już dzisiaj (26 kwietnia) na kolejnym seansie w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2. Początek o godz. 19.00.

XXV Bydgoski Festiwal Operowy. Czas na Bułgarów

Redaktor | 25 kwi 14:53 Po urzekającym spektaklu baletowym "Romeo i Julia" bydgoskiej Opery Nova, brawurowym musicalu „Trzej muszkieterowie” Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia , 27 kwietnia na XXV BFO wystąpi Opera i Balet w Sofii z operą Borodina „Kniaź Igor”.

„Romeo i Julia”. Balet w teatralnej dramaturgii [RECENZJA]

Andrzej Pawełczak | 23 kwi 20:04 Niezwykłe widowisko baletowe na inaugurację tegorocznego jubileuszowego XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego przygotowała Opera Nova. Szekspirowski dramat „Romeo i Julia” to dopracowany w najdrobniejszym szczególe spektakl: choreograficznie, scenograficznie, kostiumowo i muzycznie.