Trwa budowa windy w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 2 sie 09:51 Sezon remontowy w pełni, także w bydgoskiej filharmonii. Mimo upałów trwają prace przygotowujące do uruchomienia w budynku windy. Filharmonia chce zdążyć na jubileusz 60-lecia gmachu.

Muzeum Okręgowe otwiera swoje zbiory. Wystawa z okazji jubileuszu

Redaktor | 1 sie 11:20 Z okazji 95-lecia istnienia Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy pokaże swoje najcenniejsze nabytki. W Spichrzach nad Brdą będzie można zobaczyć stare fotografie, broń, ceramikę, monety, jak również dzieła sztuki współczesnej. Wystawa dostępna już od piątku (3 sierpnia).

Pianiści z całego świata na letnim kursie w Bydgoszczy

Redaktor | 30 lip 18:33 Początek jubileuszowej edycji Paderewski Piano Academy (Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą) już 5 sierpnia. Młodych muzyków będzie można usłyszeć podczas czterech bezpłatnych koncertów w regionie.

O polskim godle i zapomnianych bohaterach. Wystawa Włodzimierza Bykowskiego

Redaktor | 25 lip 15:15 Kto ty jesteś? – Polak mały. Jaki znak twój? Włodzimierz Bykowski postanowił odpowiedzieć na to pytanie poprzez obrazy orła białego widniejącego w polskim godle. Natomiast Kajetan Soliński odczyta tekst o „wykluczonych” - polskich bohaterach i zasłużonych, których zasługi są zapomniane.

Ważny krok ku rozbudowie Filharmonii

Redaktor | 24 lip 08:09 Miejska Pracowania Urbanistyczna opracowała projekt nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu "Śródmieście - Filharmonia Pomorska". We wtorek (24 lipca) o godz. 16.00 w siedzibie MPU odbędzie się dyskusja społeczna na ten temat.

Sztuka na ulicach miasta [BUSKER FEST]

Redaktor | 19 lip 14:43 Centrum Bydgoszczy zamieni się w wielką scenę. Rozpoczyna się „Busker Fest”, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej. Kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni wyjadą na ulice miasta i będą zabawiać przechodniów.

Otton I zmienił oblicze Europy

Redaktor | 8 lip 17:58 Jerzy Strzelczyk to jeden z największych znawców średniowiecza w Polsce. Jego książki są wypełnione szczegółowymi informacjami na temat tej epoki, podanymi jednak w tak przystępny sposób, że przyjemność z czytania będą mieć nie tylko mediewiści, ale również zwykli miłośnicy historii.

Elektryczne brzmienia w Młynach Rothera

Joanna Gwizdała | 4 lip 15:43 Dwie kobiety, smyczki i… looper. Bydgoski duet Pinky Loops nagrał teledysk w nietypowym miejscu – w Młynach Rothera. Wszystkie dźwięki zostały wydobyte przy użyciu tylko elektrycznych instrumentów: skrzypiec i wiolonczeli.