Dobre kino dla dzieci i rodziców. Wiatrak zaprasza

Redaktor | 20 sie 16:52 Wiatrakowy Klub Filmowy organizuje seans filmu animowanego o losach biblijnego Mojżesza. „Księcia Egiptu” na dużym ekranie można zobaczyć w środę (21 sierpnia) w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II.

Po warsztatach z Rafałem Blechaczem dali koncert [ZDJĘCIA]

Redaktor | 19 sie 10:12 Uczestnicy drugiego tygodnia Paderewski Piano Academy zagrali w niedzielę (18 sierpnia) dla publiczności w kościele pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy. Przez tydzień szkolili się pod okiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i Rafała Blechacza.

Kto jest winien zbrodni wołyńskiej? [KSIĄŻKI]

Redaktor | 17 sie 13:18 Łatwo sądzimy dawne wydarzenia z obecnej perspektywy, bo wiemy, do czego doprowadziły. Zapominamy, że współcześni nie zawsze mieli możliwości, by coś zmienić – w taką pułapkę wpada autor nowej książki o Polakach zamordowanych na Wołyniu - pisze Krzysztof Osiński.

Niespodziewane zakończenie wspaniałego koncertu. Marta Szefke Groove Band

Jacek Kargól | 14 sie 10:13 W poprzednią środę (7 sierpnia) pokład barki Lemara stał się sceną i widownią koncertu, w którym popis swoich możliwości wokalnych dała Marta Szefke, a kunszt muzyczny zaprezentowali też jej przyjaciele z zespołu Marta Szefke Groove Band. Występ odbył się w ramach projektu Linia Ukraińska.

Nad Balatonem będzie popowo i rockowo

Redaktor | 9 sie 14:37 W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w ramach letniego cyklu odbędzie się kolejny koncert plenerowy nad Balatonem. Usłyszymy utwory w wykonaniu Anny Hnatowicz z zespołem oraz rockowy BANAU.

Blues w amfiteatrze przy spichrzach. Grało Haze Acoustic Trio

Jacek Kargól | 9 sie 11:57 H.A.T. - Haze Acoustic Trio - frontmani kultowych zespołów z Pabianic - w czwartek 1 sierpnia przyjechali do swoich fanów w Bydgoszczy. Parę godzin spędzonych w podróży nie odebrało energii muzykom. Widzowie podziwiali charyzmatycznego wokalistę i gitarzystę, pełnego pasji harmonijkarza i uzupełniającego przestrzeń dźwięków bębniarza. Występ odbył się w ramach cyklu...

Śpiewacy Opery Nova zebrali laury

Redaktor | 6 sie 20:29 Sławomir Kowalewski i Łukasz Jakubczak zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu im. Krystyny Jamroz, który odbył się w Busko-Zdroju.