Dyrygent Antoni Wit: Dokonania Szwalbego znała cała Polska

Redaktor | 11 lis 09:50 - Andrzej Szwalbe miał ogromne dokonania i w Polsce było o tym głośno – tak wielkiego dyrektora Andrzeja Szwalbego wspomina dyrygent Antoni Wit w wydawnictwie „Naród sobie. 60 lat Filharmonii Pomorskiej”, który instytucja wydaje w tym tygodniu, z okazji jubileuszu swojego gmachu.

EnergaCAMERIMAGE rozpoczęty!

Redaktor | 11 lis 08:25 W Operze Nova oficjalnie rozpoczęła się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE”.

Wielopokoleniowe śpiewanie o Polsce. Koncert w Fordonie

Redaktor | 6 lis 20:22 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zaprasza na uroczysty koncert patriotyczny „Niepodległa łączy pokolenia” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbędzie się 10 listopada o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej przy ul. Piwnika Ponurego 10.

Wizja przyszłości Europy w Teatrze Polski. Projekt teatralny Erasmus+

Redaktor | 25 paź 19:34 Trzy instytucje teatralne: z Niemiec (Deutsches Nationaltheater Weimar), Polski (Tatr Polski w Bydgoszczy) i Francji (Blois) realizują projekt teatralny w ramach programu Erasmus+. Jest on dedykowany młodzieży, która stworzą wspólnie spektakl poruszający kwestie wartości europejskich i pokazujący ich wizję przyszłości Europy.

Do zobaczenia w zaświatach [RECENZJA]

Redaktor | 25 paź 12:41 „Fifteen… Fourteen…” – odliczanie adiutanta wybija się ponad zgiełk zwiastujący rozpoczęcie natarcia. Grany przez Kirka Douglasa pułkownik Dax sprawdza jeszcze, czy jego podkomendni są gotowi do walki, bierze do ust gwizdek i po chwili sam rusza na czele ataku. Żołnierze wybiegają z okopów i rozpoczynają beznadziejną próbę szturmu na fortecę nie do zdobycia.

Noworoczny maraton w Operze Nova

Redaktor | 24 paź 19:59 Opera Nova informuje, iż sprzedaż biletów na „Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne” rozpocznie w poniedziałek (29 października) od godz. 8.30 w kasie biletowej (hol główny) oraz online.

Młynarski i Małecki w Operze Nova. Czeka nas „Awantura w Recco”

Marta Kocoń | 19 paź 20:59 W tym dziele spotkało się dwóch panów o podobnym poczuciu humoru – mówi druga reżyser „Awantury w Recco”, Magdalena Małecka-Wippich. Opera komiczna z tekstem Wojciecha Młynarskiego i muzyką Macieja Małeckiego to najnowsza propozycja Opery Nova.