„Pokazaliśmy prezydentowi Bruskiemu żółtą kartkę” [WYWIAD]

Wojciech Bielawa | 11 wrz 12:39 – Bydgoszcz ma pecha, że prezydentem jest aktywny członek PO. Partie najpierw robią dobrze sobie i swoim członkom, a dopiero potem mieszkańcom. PiS się w tym partyjnym towarzystwie nie wyróżnia – mówi Paweł Skutecki, poseł Kukiz’15 i inicjator akcji referendalnej „Bruski musi odejść” w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Sowieccy pachołkowie mają się dobrze [KOMENTARZ]

Wojciech Bielawa | 13 lip 12:53 Warto odnotować 15 nazwisk radnych koalicji PO – SLD, którzy zagłosowali przeciwko temu, aby patronami bydgoskich ulic zostały tak zasłużone dla Polski i Bydgoszczy postaci, jak choćby Jan Nowak-Jeziorański czy Krzysztof Gotowski.

Handel w niedzielę: "Staliśmy się Chinami Europy” [OPINIA]

Michal Jedryka | 25 cze 10:21 Sytuacja Polski, w której od ćwierćwiecza ustalił się standard pozwalający na niedzielną pracę wszystkich placówek handlowych, nie jest normalna. Staliśmy się społeczeństwem pracy niewolniczej, które zostało pozbawione prawa do wypoczynku

Zlikwidujmy funkcję marszałków. Niech rządzi wojewoda [FELIETON]

Michal Jedryka | 24 cze 15:39 Pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich podgrzał nieco emocje w naszym regionie ze zrozumiałych przyczyn. Trwający co najmniej od czasów odzyskania niepodległości, a więc blisko już stuletni, konflikt interesów dotyczy dwóch miast leżących niecałe 50 kilometrów od siebie: Bydgoszczy i Torunia.

Szef bydgoskiego SLD: Pomysł Platformy jest niepoważny

Redaktor | 19 cze 12:12 - Pomysł Platformy Obywatelskiej, który dotyczy likwidacji urzędów wojewódzkich, uważam za nieprzemyślany i wysunięty jedynie na potrzeby doraźnej rozgrywki politycznej - pisze Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tomasz Puławski: Bydgoska piłka nie kończy się na Zawiszy

Redaktor | 8 cze 11:18 - Nie jestem zwolennikiem tezy, że odbudowa bydgoskiej piłki musi być prowadzona tylko w oparciu o Zawiszę. Nie zapominajmy, że w Bydgoszczy w piłkę grają także inni i to na wyższym poziomie niż Zawisza - uważa Tomasz Puławski, radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Europa jest dziś na rozdrożu

Maciej Eckardt | 13 kwi 13:56 - Dzisiejsza Unia Europejska, jeśli ma przetrwać, wymaga szybkiego resetu. Musi wytyczyć linię demarkacyjną dla agresywnego islamu, który metodycznie, krok po kroku, zakorzenia się na jej terytorium - pisze Maciej Eckardt.

Zybertowicz: Poradzić sobie ze smoleńską traumą

Redakcja | 10 kwi 10:25 Zbiorowe manifestowanie, oddawanie hołdu pamięci Lecha Kaczyńskiego i innych ofiar tragedii, było działaniem spontanicznym. Ale walka z tym spontanicznym szukaniem nowych form wspólnoty, już była rozmyślna - pisze dla Tygodnika Bydgoskiego profesor Andrzej Zybertowicz.

Radny PiS: Aleje Planu 6-letniego muszą zniknąć

Redaktor | 3 kwi 19:10 Paweł Bokiej, radny PiS nie ma żadnych wątpliwości co do słuszności dekomunizacji. - Z mapy Bydgoszczy musimy usunąć wszystkie nazwy ulic nawiązujące do systemu komunistycznego z alejami Planu 6-letniego na czele - twierdzi.