Schetyna likwiduje Bydgoszcz. PO grzebie szanse Bruskiego [KOMENTARZ]

Jarosław Kopeć | 9 wrz 15:59 Jeden gospodarz w regionie. I będzie to gospodarz samorządowy. Warszawska konwencja Platformy Obywatelskiej i jej koalicjantów nie pozostawia złudzeń: cała władza w województwie ma trafić do Torunia. Nie dziwi więc, że w stolicy zabrakło prezydenta Bydgoszczy.

O bezpieczeństwo dla strefy zgniotu [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Marcin Masny | 2 wrz 20:16 W 2014 roku znakomity lobbysta szykujący się do współpracy z gwiazdami obecnego układu rządzącego wydał książkę o „Solidarności Walczącej”. Wedle tej publikacji organizacja aktywna początkowo w Polsce pod rządami generałów, a potem także w upadającym ZSRS, była twierdzą hermetycznie odporną na wpływy peerelowskich służb.

Rozbudowana filharmonia ma być obiektem na miarę XXII wieku [WYWIAD]

Marta Kocoń | 2 wrz 13:19 – Mamy świetną salę i renomę festiwalu. Dzięki temu łatwiej nam pozyskiwać artystów takich jak Blechacz czy Możdżer – mówi Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. O zbliżającym się Bydgoskim Festiwalu Muzycznym i planach filharmonii opowiada „Tygodnikowi Bydgoskiemu”.

Max Frisch mówi, jak jest [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 30 sie 15:23 Największy, obok Friedricha Dürrenmatta, szwajcarski pisarz XX wieku Max Frisch zajmował się w swoich utworach głównie problemem tożsamości człowieka. Czy można przeżyć życie na nowo, pisząc sobie „lepszą” biografię?

Kto służy Bogu, ten będzie szczęśliwy [ROZMOWA]

Redaktor | 26 sie 11:07 – Zawsze miałem zasadę, że nie wybieram. Gdzie mnie poślą, tam idę – mówi prałat Władysław Mielcarek, najstarszy ksiądz diecezji bydgoskiej. Niedawno świętował 65-lecie posługi kapłańskiej.  

Pomnik Króla a sezon ogórkowy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | 14 sie 08:44 Obecny Prezydent Bydgoszczy, nie mając chyba pomysłu na kampanię wyborczą ani sukcesów, którymi mógłby się pochwalić, wywołał w środku sezonu ogórkowego burzę na temat przenosin Króla Kazimierza na Stary Rynek.

Lustro jest moim najlepszym trenerem [ROZMOWA]

Reklama | 12 sie 14:01 Trzeba oddzielić bikini fitness od kulturystyki. Chcemy pokazywać ciało kobiety wysportowanej, ale naturalnie pięknej – mówi Renata Nowak. Wielokrotna medalistka zawodów Diamond Cup Bikini Fitness IFBB, Miss Polski 2005, poprowadzi tegoroczną Kolację na Wyspie.

„Życzliwość” bydgoskiej władzy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | 9 sie 12:42 Jeden z bydgoskich portali podał bulwersującą informację: mieszkańcy, którzy chcieliby uporządkować należące do miasta trawniki wokół swoich bloków, musieliby ponosić opłaty jak za wynajem terenu. Przecież to nie mieści się w głowie!