Chciałbym, aby Bydgoszcz była znów wielka [WYWIAD]

Wojciech Bielawa | 28 paź 09:49 – Musimy spojrzeć na Bydgoszcz z szerszej perspektywy. Przecież zadaniem miasta nie jest handlowanie pietruszką na hali targowej – mówi Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta miasta partii Wolność, w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Lex Bruski. Wytnijmy wszystkie drzewa w mieście [KOMENTARZ]

Wojciech Bielawa | 27 paź 13:46 Dwieście lat temu Francis Beaufort, oficer brytyjskiej floty, opracował skalę służącą do opisu siły wiatru. Skala ma 13 stopni – od 0 do 12. Przy „szóstce” kapelusze lecą z głów, przy „ósemce” mniejsze auta skręcają pod naporem wiatru, przy „dziesiątce” wyrywane są drzewa z korzeniami. „Dwunastka” to już totalny kataklizm. Taki huragan powoduje masowe i...

Na takie rządy czekałem przez całe życie

Wojciech Bielawa | 22 paź 15:02 – Kolejne ekipy polityczne z Torunia były dużo bardziej skuteczne od rozczłonkowanego środowiska bydgoskiego. Przespaliśmy wiele spraw, nawet autostradę daliśmy sobie przesunąć – mówi Andrzej Walkowiak, radny województwa, w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Nie dostosujemy Polski do wizji Unii Europejskiej [ROZMOWA]

Michal Jedryka | 16 paź 10:00 – Jeżeli oni, czyli Zachód, stawiają swoje postulaty i mają swoją wizję, to mogą to czynić, a jeżeli my mamy swoją wizję, to rozbijamy Unię Europejską? Tak być nie może – mówi europoseł Kosma Złotowski w rozmowie z Michałem Jędryką.

Dramat leśnych ludzi [FELIETON]

Maciej Eckardt | 18 wrz 18:55 Sejmowa debata o działaniach rządu po nawałnicy z 11 sierpnia, która położyła pokotem kilkadziesiąt tysięcy hektarów drzew, siejąc spustoszenie wśród setek domostw i gospodarstw, była do bólu przewidywalna.

„Pokazaliśmy prezydentowi Bruskiemu żółtą kartkę” [WYWIAD]

Wojciech Bielawa | 11 wrz 12:39 – Bydgoszcz ma pecha, że prezydentem jest aktywny członek PO. Partie najpierw robią dobrze sobie i swoim członkom, a dopiero potem mieszkańcom. PiS się w tym partyjnym towarzystwie nie wyróżnia – mówi Paweł Skutecki, poseł Kukiz’15 i inicjator akcji referendalnej „Bruski musi odejść” w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Sowieccy pachołkowie mają się dobrze [KOMENTARZ]

Wojciech Bielawa | 13 lip 12:53 Warto odnotować 15 nazwisk radnych koalicji PO – SLD, którzy zagłosowali przeciwko temu, aby patronami bydgoskich ulic zostały tak zasłużone dla Polski i Bydgoszczy postaci, jak choćby Jan Nowak-Jeziorański czy Krzysztof Gotowski.

Handel w niedzielę: "Staliśmy się Chinami Europy” [OPINIA]

Michal Jedryka | 25 cze 10:21 Sytuacja Polski, w której od ćwierćwiecza ustalił się standard pozwalający na niedzielną pracę wszystkich placówek handlowych, nie jest normalna. Staliśmy się społeczeństwem pracy niewolniczej, które zostało pozbawione prawa do wypoczynku

Zlikwidujmy funkcję marszałków. Niech rządzi wojewoda [FELIETON]

Michal Jedryka | 24 cze 15:39 Pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich podgrzał nieco emocje w naszym regionie ze zrozumiałych przyczyn. Trwający co najmniej od czasów odzyskania niepodległości, a więc blisko już stuletni, konflikt interesów dotyczy dwóch miast leżących niecałe 50 kilometrów od siebie: Bydgoszczy i Torunia.

Szef bydgoskiego SLD: Pomysł Platformy jest niepoważny

Redaktor | 19 cze 12:12 - Pomysł Platformy Obywatelskiej, który dotyczy likwidacji urzędów wojewódzkich, uważam za nieprzemyślany i wysunięty jedynie na potrzeby doraźnej rozgrywki politycznej - pisze Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.