Idee Szwalbego bliskie młodym. Podpowie, jak nie zmarnować szansy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 25 gru 2018 – Wydaje mi się, że mam pewną misję do spełnienia – iść do szkół i mówić młodzieży o Andrzeju Szwalbem. Nie tylko dokonania tego niezwykłego człowieka, ale także jego idee, postawę wobec życia i ludzi trzeba dziś przybliżać młodym – mówi Krystyna Starczak-Kozłowska, autorka książki „Życie na przełomie”. Niedawno ukazało się drugie, poszerzone wydanie jej...

Karp jest tylko pretekstem [FELIETON]

Redaktor | 24 gru 2018 Kochamy zwierzęta. Kochamy je wszystkie, duże i małe. Kochamy psy i koty. Niektórzy kochają nawet węże, jaszczurki i skorpiony. No, wprawdzie nie spotkałem nikogo, kto by kochał muchy i komary, a przed myszami, szczurami oraz karaluchami moja żona i teściowa w panice uciekają. Ale potraktujmy to jako wyjątki od reguły. Kochamy przecież chomiki i świnki morskie, żółwie i złote...

Camerimage – a gdyby tak wszyscy wygrali [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 2018 Zasada negocjacyjna win-win zapewnia wszystkim stronom osiągnięcie korzyści. Czy w przypadku Camerimage w Bydgoszczy można mieć nadzieję na takie rozwiązanie? W tej chwili wydaje się to mocno wątpliwe – pisze Jarosław Kopeć, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Stulecie chcemy świętować dobrym wynikiem za 2019 rok [WYWIAD]

Redaktor | 17 gru 2018 Nieprawdziwy jest mit, że nasze produkty są jakościowo gorsze od konkurencji. Sprzedaż spadała, więc trzeba było to czymś uzasadnić – mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”

Zimna wojna bydgosko-toruńska

Redaktor | 4 gru 2018 Prezydenci Bydgoszczy i Torunia udzielili po wyborach wywiadów dla dziennika „Rzeczpospolita”. Z wypowiedzi włodarzy stolic województwa kujawsko-pomorskiego wyłania się obraz miast, których odległość od współpracy jest o wiele większa niż dzielące je kilometry.

Co to jest „antysystem”? [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 22 lis 2018 Pamiętam, jak pojawił się fenomen Andrzeja Leppera. Chyba wtedy, kiedy polskie służby w świetle kamer zgarnęły go na czeskiej granicy, przezornie odzianego w koszulkę z białym orłem, napisałem swój pierwszy tekst o antysystemowcach.

Żydowicz gra va banque. I wygra [KOMENTARZ]

Redaktor | 19 lis 2018 Marek Żydowicz na zakończenie 26. edycji festiwalu Camerimage powiedział, co powiedział. Postawił pod ścianą wszystkich. Pożegnał się z Bydgoszczą i zagrał ostro: - Nie ma dla mnie miejsca w Polsce.

Sto lat Niepodległej minęło [FELIETON TOMASZA ROWIŃSKIEGO]

Redaktor | 16 lis 2018 Władze wywodzące się z partii uważającej się za wzór patriotyzmu nie przygotowały żadnych centralnych obchodów stulecia, a jedyne, co zrobiły to wykazały się refleksem i w chwili, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała swój niesławny zakaz, podjęły próbę przejęcia Marszu od narodowców.

Wielka widmowa Bydgoszcz [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Jarosław Jakubowski | 14 lis 2018 Spodobało mi się hasło wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta miasta nad Brdą: „Wielka Bydgoszcz”. Krótkie i marzycielskie. Ten drugi też miał krótkie, ale raczej buchalteryjne: „Tylko konkrety”. Gdyby oba hasła ze sobą zderzyć, wyszłoby, że największym konkretem Bydgoszczy jest jej wielkie zakompleksienie.