Każdą teorię naukową powinniśmy nieustannie kwestionować [WYWIAD]

Redaktor | 1 kwi 2018 Wizja filozofa, który siedzi gdzieś w kącie i pisze do szuflady, z nadzieją, że być może za 100 lat ktoś to odczyta, nie jest raczej obrazem realistycznym. Jeżeli coś się pisze, to pisze się dla pewnych celów, również społecznych – mówi ksiądz prof. dr hab. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z...

UMK przestraszyło się lewackiej partii politycznej [KOMENTARZ]

Michał Jędryka | 20 mar 2018 Prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska, wycofała swój patronat dla konferencji bioetycznej, która miała odbyć się w Collegium Medicum i zasugerowała, by konferencja odbyła się poza uczelnią. Powodem było żądanie skrajnie lewicowej partii Razem.

Wolne niedziele, zniewolony kraj [OPINIA]

Redaktor | 17 mar 2018 PiS postanowił kupić głosy osób zatrudnionych w handlu, dając im dni wolne od pracy w niedziele. W efekcie ok. 40 tys. osób straci pracę – pisze Piotr Najzer, bydgoski przedsiębiorca.

Na gospodarce życie się nie kończy [KOMENTARZ NACZELNEGO]

Redaktor | 17 mar 2018 – Argumentacja przeciw zakazowi niedzielnego handlu jest niczym innym, jak marksizmem à rebours, zakładającym, że troska o życie społeczne jest równoznaczna z dbałością o gospodarkę i na niej się wyczerpuje – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Psycholog przebiera się za kapłana [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 13 mar 2018 Himalaista odłączył się od wyprawy, żeby samemu zmierzyć się z Górą? Psycholog wyjaśni, czy miał prawo to zrobić. Żona znanego sportowca wystawiła mu walizkę za drzwi? Psycholog dokona analizy pożycia małżeńskiego. Cały świat wali ci się na głowę? Psycholog doradzi ci, co zrobić, żeby poczuć się lepiej.

Odkryjmy skarby w ludziach [BYDGOSZCZ MIASTO SKARBÓW]

Redaktor | 11 mar 2018 – Mamy wiele osób, którymi moglibyśmy się pochwalić, które budują tożsamość Bydgoszczy, a pozostają niezauważone. Poprzez pasję i pracę robią coś dla naszego miasta – mówi Roman Puchowski, artysta-malarz, wiceprezes Stowarzyszenia Starówki Bydgoskiej.

Jesteście z innych służb [FELIETON]

Redaktor | 11 mar 2018 Dzidka wychowali w domu tak, że liczą się ideały, altruizm, zasady, maniery i te rzeczy. No i przede wszystkim precz z konformizmem. To było głupie wychowanie, bo Dzidek był takim samym ancymonem i egoistą, jak inni, ale nie wierzył w to i nie przyznawał się. A – co gorsza – co chwila musiał udowadniać, że nie pójdzie na kompromis ze złym światem.

Trafić na jokera [FELIETON]

Redaktor | 4 mar 2018 Prezydentura Bydgoszczy to sprawa wciąż otwarta, wszystkie karty bowiem nie zostały jeszcze odkryte. Warto, by w tej talii znalazł się joker. Bydgoszcz dzisiaj takiego potrzebuje.

Poseł Latos: Bydgoszcz jest miastem niewykorzystanych szans

Redaktor | 4 mar 2018 – Widzę wielki potencjał wśród bydgoszczan, ale brakuje przewodnika, który potrafiłby to wszystko zebrać i poprowadzić do sukcesu. Obecnej ekipie w ratuszu brakuje wizji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, w rozmowie z Bogusławem Wysockim.

Bydgoska kultura bylejakości [OPINIA]

Redaktor | 3 mar 2018 – Słabość, bezwład, bezsilność, uwiąd, bylejakość – czy te słowa opisują nasze miasto? To pytanie zadaje sobie wielu bydgoszczan i nie jest ono bezzasadne. Czy da się przełamać tę przedziwną i deprymującą złą passę? – pisze redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”, Michał Jędryka.

Kłamstwa o ludobójstwie [FELIETON]

Redaktor | 18 lut 2018 Obóz w Auschwitz w pierwszym okresie był przeznaczony do mordowania polskiej inteligencji. To trzeba dziś wyraźnie podkreślić. Dopiero w późniejszym okresie stał się głównym miejscem zagłady Żydów i przedstawicieli innych narodów.