Problemy Bydgoszczy z polityką historyczną [OPINIA]

Krzysztof Osiński | 5 maj 2018 Tożsamość historyczną miasta buduje się latami, żeby integrować mieszkańców wokół wspólnych wartości i podsycać dumę z przeszłości. W Bydgoszczy niestety brakuje takiej spójnej, długofalowej, opartej o historię, strategii – pisze historyk Krzysztof Osiński.

Opowieści ubezpieczeniowe [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Marcin Masny | 3 maj 2018 Lubię czytać internetowy „Dziennik Ubezpieczeniowy”, bo ubezpieczenia – to samo życie i prawie całe życie. Jeśli ubezpieczeniowiec umie patrzeć i słuchać, wie o życiu tyle, co ksiądz i adwokat –pisze Marcin Masny.

Walka o niepodległość toczyła się w codziennym życiu [WYWIAD]

Marta Kocoń | 3 maj 2018 – Zawsze pokazuje się bojowników, a ja próbuję pokazać postaci z drugiego czy trzeciego – pozornie – rzędu. Co tak naprawdę decyduje w polityce czy na polu walki? Poza umiejętnościami często jest to przypadek – mówi Robert Cymborski, historyk, geograf i licencjonowany przewodnik po Warszawie, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Nie ma wroga na prawicy

Redaktor | 29 kwi 2018 Wśród medialnej ciszy 20 kwietnia minęła 150. rocznica urodzin człowieka, którego politycznie poprawne media głównego nurtu – nie tylko w Polsce – postanowiły konsekwentnie przemilczeć.

Medale dostali nie tylko zasłużeni [LIST DO REDAKCJI]

Redaktor | 19 kwi 2018 Niestety, nie wszystkie nominacje do Medali Kazimierza Wielkiego były godne wyróżnienia, tym bardziej, że uzasadnienia mijają się prawdą. Mam nadzieję, że przyjdzie czas na weryfikację wszelakich godności – pisze działacz społeczny, były bydgoski radny Andrzej Adamski.

Papież, pisarz i kustosz... TW Kustosz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 kwi 2018 Czy były możliwości, żeby zapobiec temu niewątpliwemu przecież skandalowi, że wśród honorowych obywateli Bydgoszczy, obok takich osobistości jak Jan Paweł II, Tadeusz Nowakowski czy Andrzej Szwalbe, znalazł się donosiciel komunistycznych służb?

Urodzinowa antyreklama Bydgoszczy

Redaktor | 11 kwi 2018 – Ojciec na planowanym muralu ma taką minę, jakby przerażony tym, co się wokół dzieje, chciał uciekać jak najdalej stąd. Nie dziwię mu się – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Niekończąca się tragedia

Redaktor | 10 kwi 2018 Osiem lat temu udowodniliśmy światu, że u nas możliwe jest także niemożliwe. Tyle, że chluby nam to nie przynosi, bo nie chodzi o żaden bohaterski czyn, jakich w swojej historii mamy wiele, ale o katastrofę lotniczą, która by się nie wydarzyła, gdyby nie... zamach. Zamach na procedury i zdrowy rozsądek.

Każdą teorię naukową powinniśmy nieustannie kwestionować [WYWIAD]

Redaktor | 1 kwi 2018 Wizja filozofa, który siedzi gdzieś w kącie i pisze do szuflady, z nadzieją, że być może za 100 lat ktoś to odczyta, nie jest raczej obrazem realistycznym. Jeżeli coś się pisze, to pisze się dla pewnych celów, również społecznych – mówi ksiądz prof. dr hab. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z...

UMK przestraszyło się lewackiej partii politycznej [KOMENTARZ]

Michał Jędryka | 20 mar 2018 Prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska, wycofała swój patronat dla konferencji bioetycznej, która miała odbyć się w Collegium Medicum i zasugerowała, by konferencja odbyła się poza uczelnią. Powodem było żądanie skrajnie lewicowej partii Razem.

Wolne niedziele, zniewolony kraj [OPINIA]

Redaktor | 17 mar 2018 PiS postanowił kupić głosy osób zatrudnionych w handlu, dając im dni wolne od pracy w niedziele. W efekcie ok. 40 tys. osób straci pracę – pisze Piotr Najzer, bydgoski przedsiębiorca.

Na gospodarce życie się nie kończy [KOMENTARZ NACZELNEGO]

Redaktor | 17 mar 2018 – Argumentacja przeciw zakazowi niedzielnego handlu jest niczym innym, jak marksizmem à rebours, zakładającym, że troska o życie społeczne jest równoznaczna z dbałością o gospodarkę i na niej się wyczerpuje – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.