Wspomnienie

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 4 lutego minie 9. rocznica śmierci Sebastiana Malinowskiego, niezwykłego historyka i pedagoga. Był założycielem, a następnie kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz Muzeum Wolności i Solidarności.

Kto kogo zawstydza?

Redaktor | 10 lut 2017 Wolność wypowiedzi nie jest wolnością absolutną, co oznacza, że nie zawsze i nie wszystko o każdym można powiedzieć bezkarnie.

Kim jesteśmy?

Michal Jedryka | 10 lut 2017 Oddajemy do Waszych rąk „Tygodnik Bydgoski”, z nadzieją, że spotka się on z życzliwym przyjęciem. Robimy to tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mając nadzieję, że będzie to wspaniały prezent pod choinkę dla wszystkich, którym droga jest Bydgoszcz.

Wrażliwość na zniewagę

Redaktor | 10 lut 2017 Badając treść i formę tzw. cenzopapów, Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Mokotowa nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i 14 grudnia odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie o znieważenie Ojca Świętego Jana Pawła II przez użytkowników Facebooka organizujących na tym portalu wydarzenie o nazwie „mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”.

Trump jako Kasandra

Redaktor | 10 lut 2017 Podsumowując rok 2016, trudno przejść obojętnie obok zupełnie niedawnych wyników wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Wigilia inna niż wszystkie

Maciej Eckardt | 10 lut 2017 Wigilia. Magiczny czas, zwłaszcza dla dzieci. Mama krzątająca się w kuchni, tata strojący choinkę, rodzeństwo odświętnie ubrane, dziadkowie promieniujący dumą na widok wnuków. Zapachy potraw, dźwięk kolęd.

Gdy zostaje sam, wybiera śmierć

Magdalena Gill | 2 lut 2017 Włączamy telewizor i pierwsza rzecz to karambole, karetki, lądujące helikoptery. Wydaje się, że za chwilę pół Polski zginie w wypadkach. Tymczasem jeszcze raz tyle osób, ile ginie w wypadkach, ginie w ciszy ̶ mówi prof. Aleksander Araszkiewicz, który tworzy Akademickie Centrum Walki ze Stresem.