Prezydent Bruski abdykował – Camerimage zostaje w Bydgoszczy [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 gru 19:25 Camerimage story – tak zatytułowaliśmy dziś na portalu tygodnikbydgoski.pl zapowiedź konferencji prasowej prezydenta Rafała Bruskiego. I chyba rzeczywiście dobrze czujemy atmosferę, bo zdaje się, że zaczął się oto dłuższy serial z tym międzynarodowym festiwalem w Bydgoszczy w roli głównej.

Serce miasta musi żyć [ROZMOWA]

Magdalena Liczkowska | 23 gru 14:10 – Miasto powinno stworzyć bardziej restrykcyjne przepisy dla właścicieli zabytkowych obiektów, którzy je zaniedbują – mówi Bogna Derkowska-Kostkowska.

Bydgoszcz potrzebuje politechniki [OPINIA]

Michał Jędryka | 22 gru 21:42 Bydgoszcz jako ośrodek akademicki – trzeba to z przykrością stwierdzić – zajmuje w Polsce miejsce drugorzędne. Zapewnienia ich magnificencji rektorów, że nie ma powodów do zmartwienia, bo jesteśmy w średniej strefie stanów średnich, przyjmuję z pewnym niedowierzaniem i zażenowaniem – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jaki kraj, taki Pinochet [FELIETON]

Maciej Eckardt | 22 gru 09:21 Jak co roku, przy okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, przetoczyła się przez media na jego temat gorąca dyskusja. Widać z niej wyraźnie, że pomimo upływu 36 lat, wciąż mamy do czynienia z nie domkniętym etapem wojny polsko-polskiej. W zależności od tego, kto podejmuje ten temat, mamy do czynienia albo z puczem generałów i zbrodniczą juntą, albo z poczuciem...

Bruski: Bydgoszcz ma złą twarz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 14:16 Pan prezydent Rafał Bruski na konwencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej powiedział, że Bydgoszcz ma złą twarz. Tak właśnie poprawność polityczna przecedza komara, a połyka wielbłąda - komentuje Michał Jędryka.

Nie chcemy współczucia ani litości [WYWIAD]

Redaktor | 16 gru 10:59 – Czasami rodzice dzieci niepełnosprawnych rezygnują z niektórych aktywności ze względu na ludzi, którzy ich upominają, nie akceptują ich dzieci. To bardzo bolesne i skomplikowane zagadnienia – opowiada Piotr Częstochowski, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”.