Kto służy Bogu, ten będzie szczęśliwy [ROZMOWA]

Redaktor | 26 sie 2018 – Zawsze miałem zasadę, że nie wybieram. Gdzie mnie poślą, tam idę – mówi prałat Władysław Mielcarek, najstarszy ksiądz diecezji bydgoskiej. Niedawno świętował 65-lecie posługi kapłańskiej.  

Pomnik Króla a sezon ogórkowy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | 14 sie 2018 Obecny Prezydent Bydgoszczy, nie mając chyba pomysłu na kampanię wyborczą ani sukcesów, którymi mógłby się pochwalić, wywołał w środku sezonu ogórkowego burzę na temat przenosin Króla Kazimierza na Stary Rynek.

Lustro jest moim najlepszym trenerem [ROZMOWA]

Reklama | 12 sie 2018 Trzeba oddzielić bikini fitness od kulturystyki. Chcemy pokazywać ciało kobiety wysportowanej, ale naturalnie pięknej – mówi Renata Nowak. Wielokrotna medalistka zawodów Diamond Cup Bikini Fitness IFBB, Miss Polski 2005, poprowadzi tegoroczną Kolację na Wyspie.

„Życzliwość” bydgoskiej władzy [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Redaktor | 9 sie 2018 Jeden z bydgoskich portali podał bulwersującą informację: mieszkańcy, którzy chcieliby uporządkować należące do miasta trawniki wokół swoich bloków, musieliby ponosić opłaty jak za wynajem terenu. Przecież to nie mieści się w głowie!

Rzecznik Pieszych: „Małe sprawy dla drogowców są jak Himalaje”

Redaktor | 1 sie 2018 Na przebudowę felernych schodów na Szubińskiej czekano rok. Zdaniem Społecznego Rzecznika Pieszych świetnie ilustruje to sposób myślenia bydgoskich drogowców. „Jedyne problemy, jakie widzą, to ruch samochodowy, a nie chodniki, schody, przystanki” - komentuje stowarzyszenie na swoim profilu.

Bohomaz czyli świat iluzji [PIÓREM SZATKOWSKIEGO]

Robert Szatkowski | 17 lip 2018 Niedawno bydgoskie media obiegła informacja o tym, że Marszałek Województwa sprezentował Bydgoszczy mural. Pomijając jego wykonanie, które delikatnie mówiąc jest mało udane i obraża uczucia religijne wielu osób, zadziwiający jest sposób jego powstania.

Przestrzeń i czas. Pożegnania czas

Michał Jędryka | 14 lip 2018 Tygodnik był największą i najwspanialszą przygodą dziennikarską jaka mi się w życiu przytrafiła. Jeśli go opuszczam, to mając nadzieję i silne przeświadczenie, że Tygodnik będzie swą misję pełnił nadal. Wkrótce dostaniecie, Drodzy Czytelnicy, do rąk kolejne papierowe jego wydania.