Szwalbe budował, nowe pokolenia rozbudują

Magdalena Gill | 25 mar 10:47 W dzisiejszych czasach żeby sprzedać koncert, nie wystarczy wywiesić plakatów i spokojnie czekać na słuchaczy. Wie to dobrze bydgoska filharmonia, która każdego dnia ciężko pracuje nad przyciągnięciem melomanów w realu i w sieci. W tym drugim środowisku działa jak żadna inna instytucja kultury w mieście.

Polskie rządy dryfują, jak im wiatry powieją

Marcin Masny | 12 mar 11:38 7 lutego prezes Jarosław Kaczyński ściągnął niemiecką kanclerzynę do najlepszego hotelu w Warszawie, żeby przedstawić jej swoją wizję urządzenia Unii Europejskiej po Brexicie i triumfie Trumpa. Prezes żąda większej suwerenności dla państw drugiej kategorii, a zwłaszcza dla Polski.

Pomnik z kontekstem

Redaktor | 6 mar 12:24 Stowarzyszenie „Ster na demokrację” postanowiło postawić w Bydgoszczy Władysławowi Bartoszewskiemu pomnik, a właściwie ławeczkę, na której obok byłego ministra spraw zagranicznych będzie można sobie przycupnąć.

Radny PiS o uchodźcach: Nie wychodźmy przed szereg

Redaktor | 4 mar 10:26 Czy Bydgoszcz powinna przyjąć syryjskich uchodźców? – Można podjąć inne działania: udzielić pomocy poprzez leczenie w naszych szpitalach czy organizując pobyt dzieci w czasie wakacji – pisze radny PiS-u.

Szef SLD krytycznie o pomyśle przyjmowania uchodźców

Redaktor | 2 mar 09:27 - Polityka otwartych drzwi niesie ze sobą reperkusje: okupacje ulic przez przybyszów, wyraźne pogorszenie bezpieczeństwa - uważa Ireneusz Nitkiewicz, szef bydgoskiego SLD. - Symboliczne przyjęcie tych osób na stałe to piękny gest, jednak powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie.

Podziwiam, ale nie zazdroszczę

Magdalena Gill | 1 mar 14:54 Rafał Blechacz kilka dni temu wydał kolejną płytę, tym razem z utworami Jana Sebastiana Bacha. Przyznaję – śledzę karierę tego genialnego artysty, który po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim w 2005 r. uznawany jest za jednego z największych pianistów na świecie. Nagrywa płytę za płytą, koncertuje na całym świecie i zdobywa największe nagrody, a nawiązanie z nim kontaktu...

Pomoc dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie potrzebna

Redaktor | 27 lut 10:38 W zeszłym tygodniu obiecałem, że napiszę o drugim aspekcie zideologizowania tematu imigracji, jaka przez ostatnie lata miała (i ma) miejsce z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu do Europy. Wiemy, że ludność napływową można dzisiaj liczyć już w milionach i liczba ta stanowi realny problem dla rządów niemieckiego, włoskiego czy francuskiego. Razem z falą uchodźców do Europy...

Teatr na wojnie

Redaktor | 23 lut 17:48 Teatralną przygodę Pawła Wodzińskiego z Bydgoszczą należy uznać za – delikatnie mówiąc – średnio udaną. Co poszło nie tak?

Międzynarodówka burmistrzów?

Redaktor | 23 lut 11:19 Rozpoczęty bunt samorządowców wpisuje się bowiem w pewną międzynarodową ideologię. Jej twórcą jest amerykański politolog Benjamin Barber – pisze redaktor naczelny „Tygodnika”.

Nie daj się bankom

Redaktor | 17 lut 11:15 Co zrobić z kredytem frankowym? – radzi Przemysław Smoczyński, bydgoski radca prawny.

Czy dzisiejsza imigracja do Europy to islamska konkwista

Redaktor | 10 lut 14:33 Warto postawić sobie takie pytanie i możliwie najuczciwiej na nie odpowiedzieć. W dyskusji publicznej na ten temat nadal dominują opinie ukształtowane ideologicznie. Mam na myśli np. głosy, które rzekomo reprezentują stanowisko ewangeliczne, a równocześnie wiążą z odsądzaniem od czci wiary każdego, kto zgłasza zastrzeżenia do bezwarunkowego przyjmowania imigrantów z Bliskiego...

Trzy demony szkoły

Michal Jedryka | 10 lut 14:33 Słynne zdanie wielkiego Jana Zamoyskiego, polskiego polityka, męża stanu, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego, doradcy polskich królów, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, nigdy nie przestało być aktualne.