Ślizgawka za grube miliony [KOMENTARZ]

Wojciech Bielawa | 28 sty 19:56 Jeśli prezydent chciał zbudować ślizgawkę dla mieszkańców, którzy oczekują rekreacji, to przepłacił. Za 24 miliony złotych można było stworzyć kilka skromniejszych obiektów na osiedlach, takich jak choćby ten w Fordonie – pisze Wojciech Bielawa.

Jednostka miary leszka-janusza [FELIETON PAWŁA JANOWSKIEGO]

Redaktor | 28 sty 17:15 Jak wszyscy wiemy, zadaniem Głównego Urzędu Miar jest ujednolicenie obowiązującego w Polsce systemu miar. Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że zaraz po Nowym Roku wpłynęło na biurko Rady Urzędu podanie o zaopiniowanie nowej jednostki miary.

Odbudujmy zachodnią pierzeję Starego Rynku [LIST CZYTELNIKA]

Redaktor | 28 sty 16:22 Przerażający jest imposybilizm i dyskusje prowadzące do niczego. Najlepszym tego przykładem jest problem odbudowy/zabudowy zachodniej pierzei Starego Rynku, notabene im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – tak powinna brzmieć pełna, usunięta przez hitlerowców, nazwa – uważa nasz Czytelnik.

Kochane, kopane zwierzątka [FELIETON]

Redaktor | 26 sty 09:33 Kiedy na portalu społecznościowym piszę, że wszystko jest nie tak, jak myślimy, odpowiada głucha cisza. Udało mi się jednak wzbudzić poruszenie wpisem następującym: „Narażę się większości. Mogę! Nie zabiegam o głosy w wyborach. Otóż boję się, że nie traktujecie zwierząt po ludzku, tylko samych siebie zrównujecie ze zwierzętami. Te wszystkie pieski przyjęte do rodziny...

Bydgoskie przepustki do historii [BYDGOSZCZ MIASTO SKARBÓW]

Redaktor | 22 sty 11:56 Dołączam się do ogłoszonej przez „Tygodnik Bydgoski” akcji wzmacniania tożsamości miasta przez jej markę „Bydgoszcz - Miasto Skarbów”. Rzeczywiście, mamy wiele unikatowych złotych walorów, kryjących się pod szarą powłoką powszechności, znużenia, zabiegania – pisze Stefan Pastuszewski.

Miasto sławne inaczej [DEBATA]

Redaktor | 21 sty 19:18 Bydgoszcz (…) od lat się „miota” w kwestii zachowania swojego dziedzictwa, określania własnej tożsamości i chaotycznie próbuje zaistnieć „w świecie” – „Express Bydgoski” opublikował w wydaniu magazynowym ważny tekst, którym wpisuje się w naszą debatę „Bydgoszcz – Miasto Skarbów”.

Po prostu babcia [FELIETON NA DZIEŃ BABCI]

Maciej Eckardt | 21 sty 09:34 DZIEŃ BABCI. Czasami przemknie przez nasze życie zdecydowanie za szybko, zostawiając kruche ślady w pamięci. Czasami wypełni nasze dzieciństwo po brzegi, stając się pierwszym powiernikiem dziecięcych trosk i zmartwień. Nauczy pacierza, sznurować buty i zakładać czapkę w zimny dzień. Jej sernik i racuchy są najsmaczniejsze na świecie. Zawsze niewyczerpanie cierpliwa. Dzięki niej...

Jaki prezydent, taki zamach [FELIETON]

Redaktor | 19 sty 08:01 Zastanawiam się, co chciał osiągnąć pan prezydent Rafał Bruski, obwieszczając całej Polsce – bo w wywiadzie udzielonym ogólnopolskiej rozgłośni TOK FM – „Miesiąc temu ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu. To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi zaszkodzić jak najbardziej”.

Nie dogonimy liczby zgonów [FELIETON]

Redaktor | 14 sty 10:52 Wracam do dyżurnego w felietonach dla „Tygodnika Bydgoskiego” tematu demografii, który wiąże się nieuchronnie ze skutkami wprowadzenia programu Rodzina 500+ plus.

Georadary nie pokazały krypt

Magdalena Liczkowska | 13 sty 20:06 – Wiedzieliśmy, że w tym miejscu znajduje się krypta, ale myśleliśmy, że to nie będzie nic szczególnego. A tu taka niespodzianka – mówi o odnalezionym skarbie archeolog i kierownik badań w bydgoskiej katedrze Robert Grochowski.