Nie ma wroga na prawicy

Redaktor | 29 kwi 19:49 Wśród medialnej ciszy 20 kwietnia minęła 150. rocznica urodzin człowieka, którego politycznie poprawne media głównego nurtu – nie tylko w Polsce – postanowiły konsekwentnie przemilczeć.

Medale dostali nie tylko zasłużeni [LIST DO REDAKCJI]

Redaktor | 19 kwi 17:44 Niestety, nie wszystkie nominacje do Medali Kazimierza Wielkiego były godne wyróżnienia, tym bardziej, że uzasadnienia mijają się prawdą. Mam nadzieję, że przyjdzie czas na weryfikację wszelakich godności – pisze działacz społeczny, były bydgoski radny Andrzej Adamski.

Papież, pisarz i kustosz... TW Kustosz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 kwi 15:44 Czy były możliwości, żeby zapobiec temu niewątpliwemu przecież skandalowi, że wśród honorowych obywateli Bydgoszczy, obok takich osobistości jak Jan Paweł II, Tadeusz Nowakowski czy Andrzej Szwalbe, znalazł się donosiciel komunistycznych służb?

Urodzinowa antyreklama Bydgoszczy

Redaktor | 11 kwi 11:33 – Ojciec na planowanym muralu ma taką minę, jakby przerażony tym, co się wokół dzieje, chciał uciekać jak najdalej stąd. Nie dziwię mu się – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Niekończąca się tragedia

Redaktor | 10 kwi 10:23 Osiem lat temu udowodniliśmy światu, że u nas możliwe jest także niemożliwe. Tyle, że chluby nam to nie przynosi, bo nie chodzi o żaden bohaterski czyn, jakich w swojej historii mamy wiele, ale o katastrofę lotniczą, która by się nie wydarzyła, gdyby nie... zamach. Zamach na procedury i zdrowy rozsądek.

Każdą teorię naukową powinniśmy nieustannie kwestionować [WYWIAD]

Redaktor | 1 kwi 13:54 Wizja filozofa, który siedzi gdzieś w kącie i pisze do szuflady, z nadzieją, że być może za 100 lat ktoś to odczyta, nie jest raczej obrazem realistycznym. Jeżeli coś się pisze, to pisze się dla pewnych celów, również społecznych – mówi ksiądz prof. dr hab. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z...

UMK przestraszyło się lewackiej partii politycznej [KOMENTARZ]

Michał Jędryka | 20 mar 15:35 Prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska, wycofała swój patronat dla konferencji bioetycznej, która miała odbyć się w Collegium Medicum i zasugerowała, by konferencja odbyła się poza uczelnią. Powodem było żądanie skrajnie lewicowej partii Razem.

Wolne niedziele, zniewolony kraj [OPINIA]

Redaktor | 17 mar 15:42 PiS postanowił kupić głosy osób zatrudnionych w handlu, dając im dni wolne od pracy w niedziele. W efekcie ok. 40 tys. osób straci pracę – pisze Piotr Najzer, bydgoski przedsiębiorca.

Na gospodarce życie się nie kończy [KOMENTARZ NACZELNEGO]

Redaktor | 17 mar 13:33 – Argumentacja przeciw zakazowi niedzielnego handlu jest niczym innym, jak marksizmem à rebours, zakładającym, że troska o życie społeczne jest równoznaczna z dbałością o gospodarkę i na niej się wyczerpuje – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Psycholog przebiera się za kapłana [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 13 mar 12:00 Himalaista odłączył się od wyprawy, żeby samemu zmierzyć się z Górą? Psycholog wyjaśni, czy miał prawo to zrobić. Żona znanego sportowca wystawiła mu walizkę za drzwi? Psycholog dokona analizy pożycia małżeńskiego. Cały świat wali ci się na głowę? Psycholog doradzi ci, co zrobić, żeby poczuć się lepiej.

Odkryjmy skarby w ludziach [BYDGOSZCZ MIASTO SKARBÓW]

Redaktor | 11 mar 10:34 – Mamy wiele osób, którymi moglibyśmy się pochwalić, które budują tożsamość Bydgoszczy, a pozostają niezauważone. Poprzez pasję i pracę robią coś dla naszego miasta – mówi Roman Puchowski, artysta-malarz, wiceprezes Stowarzyszenia Starówki Bydgoskiej.

Jesteście z innych służb [FELIETON]

Redaktor | 11 mar 09:02 Dzidka wychowali w domu tak, że liczą się ideały, altruizm, zasady, maniery i te rzeczy. No i przede wszystkim precz z konformizmem. To było głupie wychowanie, bo Dzidek był takim samym ancymonem i egoistą, jak inni, ale nie wierzył w to i nie przyznawał się. A – co gorsza – co chwila musiał udowadniać, że nie pójdzie na kompromis ze złym światem.