Bydgoszcz potrzebuje architektonicznej perły [WYWIAD]

Jarosław Kopeć | 5 maj 15:44 – O klasie projektu nie świadczy wcale, czy się wyróżnia, ale czy wpisuje się w architekturę miasta – mówi Bartek Kamiński, architekt, właściciel bydgoskiej firmy Lines Architekci, która stworzyła projekt osiedla Perłowa Dolina powstającego w Dolinie Pięciu Stawów.

Problemy Bydgoszczy z polityką historyczną [OPINIA]

Krzysztof Osiński | 5 maj 11:11 Tożsamość historyczną miasta buduje się latami, żeby integrować mieszkańców wokół wspólnych wartości i podsycać dumę z przeszłości. W Bydgoszczy niestety brakuje takiej spójnej, długofalowej, opartej o historię, strategii – pisze historyk Krzysztof Osiński.

Opowieści ubezpieczeniowe [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Marcin Masny | 3 maj 11:49 Lubię czytać internetowy „Dziennik Ubezpieczeniowy”, bo ubezpieczenia – to samo życie i prawie całe życie. Jeśli ubezpieczeniowiec umie patrzeć i słuchać, wie o życiu tyle, co ksiądz i adwokat –pisze Marcin Masny.

Walka o niepodległość toczyła się w codziennym życiu [WYWIAD]

Marta Kocoń | 3 maj 11:43 – Zawsze pokazuje się bojowników, a ja próbuję pokazać postaci z drugiego czy trzeciego – pozornie – rzędu. Co tak naprawdę decyduje w polityce czy na polu walki? Poza umiejętnościami często jest to przypadek – mówi Robert Cymborski, historyk, geograf i licencjonowany przewodnik po Warszawie, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Nie ma wroga na prawicy

Redaktor | 29 kwi 19:49 Wśród medialnej ciszy 20 kwietnia minęła 150. rocznica urodzin człowieka, którego politycznie poprawne media głównego nurtu – nie tylko w Polsce – postanowiły konsekwentnie przemilczeć.

Medale dostali nie tylko zasłużeni [LIST DO REDAKCJI]

Redaktor | 19 kwi 17:44 Niestety, nie wszystkie nominacje do Medali Kazimierza Wielkiego były godne wyróżnienia, tym bardziej, że uzasadnienia mijają się prawdą. Mam nadzieję, że przyjdzie czas na weryfikację wszelakich godności – pisze działacz społeczny, były bydgoski radny Andrzej Adamski.

Papież, pisarz i kustosz... TW Kustosz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 kwi 15:44 Czy były możliwości, żeby zapobiec temu niewątpliwemu przecież skandalowi, że wśród honorowych obywateli Bydgoszczy, obok takich osobistości jak Jan Paweł II, Tadeusz Nowakowski czy Andrzej Szwalbe, znalazł się donosiciel komunistycznych służb?

Urodzinowa antyreklama Bydgoszczy

Redaktor | 11 kwi 11:33 – Ojciec na planowanym muralu ma taką minę, jakby przerażony tym, co się wokół dzieje, chciał uciekać jak najdalej stąd. Nie dziwię mu się – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Niekończąca się tragedia

Redaktor | 10 kwi 10:23 Osiem lat temu udowodniliśmy światu, że u nas możliwe jest także niemożliwe. Tyle, że chluby nam to nie przynosi, bo nie chodzi o żaden bohaterski czyn, jakich w swojej historii mamy wiele, ale o katastrofę lotniczą, która by się nie wydarzyła, gdyby nie... zamach. Zamach na procedury i zdrowy rozsądek.

Każdą teorię naukową powinniśmy nieustannie kwestionować [WYWIAD]

Redaktor | 1 kwi 13:54 Wizja filozofa, który siedzi gdzieś w kącie i pisze do szuflady, z nadzieją, że być może za 100 lat ktoś to odczyta, nie jest raczej obrazem realistycznym. Jeżeli coś się pisze, to pisze się dla pewnych celów, również społecznych – mówi ksiądz prof. dr hab. Jan Krokos, prodziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z...

UMK przestraszyło się lewackiej partii politycznej [KOMENTARZ]

Michal Jedryka | 20 mar 15:35 Prorektor UMK do spraw Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska, wycofała swój patronat dla konferencji bioetycznej, która miała odbyć się w Collegium Medicum i zasugerowała, by konferencja odbyła się poza uczelnią. Powodem było żądanie skrajnie lewicowej partii Razem.

Wolne niedziele, zniewolony kraj [OPINIA]

Redaktor | 17 mar 15:42 PiS postanowił kupić głosy osób zatrudnionych w handlu, dając im dni wolne od pracy w niedziele. W efekcie ok. 40 tys. osób straci pracę – pisze Piotr Najzer, bydgoski przedsiębiorca.