Robespierre z Matką Boską w klapie [FELIETON]

Redaktor | 31 gru 13:31 Polscy patrioci z czasów stalinowskich na jednym sztandarze wyszywali sobie Piłsudskiego po jednej stronie, a Matkę Boską – po drugiej. Tymczasem bogiem Piłsudskiego był on sam. Oraz Napoleon, którego duch ponoć się w niego wcielił – pisze Marcin Masny.

Ja mitułuję, ty mitułujesz [FELIETON WOJCIECHA STANISŁAWSKIEGO]

Redaktor | 30 gru 16:10 Mija kwartał od wybuchu afery z hollywoodzkim producentem, i prasa branżowa, kolorowa i fachowa zyskały nie lada pożywkę: nie ma tygodnia, by nie pojawiło się nowe wyznanie uwiedzionej lub uwiedzonego, a większość wczytuje się w nie z karminowym rumieńcem emocji, bo są zwykle pikantne i z wielkiego świata.

Żenada roku: rada miasta [OPINIA]

Redaktor | 30 gru 12:03 „Czwartkowa sesja rady miasta kolejny raz potwierdziła miałkość tego gremium. Dlatego należy mu przyznać zbiorową nagrodę żenady roku” – pisze Eryk Dominiczak, redaktor naczelny portalu metropoliabydgoska.pl.

Biegunka reform niszczy szkołę [OPINIA]

Redaktor | 28 gru 12:07 – Potrzebna nam taka polityka w sprawie edukacji, która odejdzie od technokratycznej koncepcji szkoły i wykształci mądre społeczeństwo oraz świadomych obywateli – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Prezydent Bruski abdykował – Camerimage zostaje w Bydgoszczy [KOMENTARZ]

Redaktor | 27 gru 19:25 Camerimage story – tak zatytułowaliśmy dziś na portalu tygodnikbydgoski.pl zapowiedź konferencji prasowej prezydenta Rafała Bruskiego. I chyba rzeczywiście dobrze czujemy atmosferę, bo zdaje się, że zaczął się oto dłuższy serial z tym międzynarodowym festiwalem w Bydgoszczy w roli głównej.

Serce miasta musi żyć [ROZMOWA]

Magdalena Liczkowska | 23 gru 14:10 – Miasto powinno stworzyć bardziej restrykcyjne przepisy dla właścicieli zabytkowych obiektów, którzy je zaniedbują – mówi Bogna Derkowska-Kostkowska.

Bydgoszcz potrzebuje politechniki [OPINIA]

Michal Jedryka | 22 gru 21:42 Bydgoszcz jako ośrodek akademicki – trzeba to z przykrością stwierdzić – zajmuje w Polsce miejsce drugorzędne. Zapewnienia ich magnificencji rektorów, że nie ma powodów do zmartwienia, bo jesteśmy w średniej strefie stanów średnich, przyjmuję z pewnym niedowierzaniem i zażenowaniem – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jaki kraj, taki Pinochet [FELIETON]

Maciej Eckardt | 22 gru 09:21 Jak co roku, przy okazji kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, przetoczyła się przez media na jego temat gorąca dyskusja. Widać z niej wyraźnie, że pomimo upływu 36 lat, wciąż mamy do czynienia z nie domkniętym etapem wojny polsko-polskiej. W zależności od tego, kto podejmuje ten temat, mamy do czynienia albo z puczem generałów i zbrodniczą juntą, albo z poczuciem...