E ≠ mc2, czyli trybuna ludu [FELIETON]

Redaktor | 2 lut 12:12 Demokracja jest najgorszą formą rządu" – zdeterminowany potrzebą chwili i na potrzeby tego felietonu wyrwałem sobie ten fragment z całości słynnego przemówienia brytyjskiego premiera Winstona Churchilla.

Oni, czyli my [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 4 sty 2019 Paolo Sorrentino jest wielkim reżyserem, kto wie, czy nie największym z obecnie żyjących. Ma wyraźny charakter pisma i bierze się za bary z najważniejszymi kwestiami, takimi jak sens życia, miłość, przemijanie.

Karp jest tylko pretekstem [FELIETON]

Redaktor | 24 gru 2018 Kochamy zwierzęta. Kochamy je wszystkie, duże i małe. Kochamy psy i koty. Niektórzy kochają nawet węże, jaszczurki i skorpiony. No, wprawdzie nie spotkałem nikogo, kto by kochał muchy i komary, a przed myszami, szczurami oraz karaluchami moja żona i teściowa w panice uciekają. Ale potraktujmy to jako wyjątki od reguły. Kochamy przecież chomiki i świnki morskie, żółwie i złote...

Co to jest „antysystem”? [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 22 lis 2018 Pamiętam, jak pojawił się fenomen Andrzeja Leppera. Chyba wtedy, kiedy polskie służby w świetle kamer zgarnęły go na czeskiej granicy, przezornie odzianego w koszulkę z białym orłem, napisałem swój pierwszy tekst o antysystemowcach.

Sto lat Niepodległej minęło [FELIETON TOMASZA ROWIŃSKIEGO]

Redaktor | 16 lis 2018 Władze wywodzące się z partii uważającej się za wzór patriotyzmu nie przygotowały żadnych centralnych obchodów stulecia, a jedyne, co zrobiły to wykazały się refleksem i w chwili, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała swój niesławny zakaz, podjęły próbę przejęcia Marszu od narodowców.

Wielka widmowa Bydgoszcz [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Jarosław Jakubowski | 14 lis 2018 Spodobało mi się hasło wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta miasta nad Brdą: „Wielka Bydgoszcz”. Krótkie i marzycielskie. Ten drugi też miał krótkie, ale raczej buchalteryjne: „Tylko konkrety”. Gdyby oba hasła ze sobą zderzyć, wyszłoby, że największym konkretem Bydgoszczy jest jej wielkie zakompleksienie.

Dmowski. Architekt niepodległości [FELIETON]

Redaktor | 10 lis 2018 Święto Niepodległości. Wszędzie utożsamiane na wyrost z Józefem Piłsudskim. Na szczęście coraz mocniej dociera do Polaków, że nie byłoby niepodległości Polski w 1918 roku, gdyby nie Roman Dmowski, jej główny architekt.

Teatr niepełnosprawnych lalek [Z cyklu „Ślepym trafem”]

Redaktor | 27 paź 2018 W Toruniu w radzie miasta Jakub Hartwich będzie radnym. Uzyskał szósty wynik wśród wszystkich startujących. Jest osobą niepełnosprawną. Czy mnie to cieszy? Wręcz przeciwnie! Czuję się zażenowany przedmiotowym traktowaniem osób niepełnosprawnych…