Kłamstwa o ludobójstwie [FELIETON]

Redaktor | 18 lut 2018 Obóz w Auschwitz w pierwszym okresie był przeznaczony do mordowania polskiej inteligencji. To trzeba dziś wyraźnie podkreślić. Dopiero w późniejszym okresie stał się głównym miejscem zagłady Żydów i przedstawicieli innych narodów.

Irytacje George'a Sorosa [FELIETON]

Redaktor | 14 lut 2018 „Firmy z branży mediów społecznościowych wpływają na to, jak ludzie myślą i się zachowują i nie zdają sobie z tego przy tym sprawy”. Soros wezwał do kontroli nad tymi przedsiębiorcami, których nieodpowiedzialna działalność skłania ludzi do „nieintegralnych wyborów politycznych”.

Fundament Lepszej Zmiany [FELIETON]

Redaktor | 13 lut 2018 Co zostało z Dobrej Zmiany? Jest jeszcze 500+. Ale nowy premier nie ukrywał nigdy zniesmaczenia tym bezproduktywnym dotowaniem zwykłych Polaków.

Meloman czasem musi iść do toalety

Magdalena Gill | 10 lut 2018 Filharmonia kojarzy i powinna się kojarzyć tylko z kulturą wysoką. Melomani, którzy ją odwiedzają, miewają jednak zupełnie przyziemne potrzeby.

Szalbierstwa na cenzurowanym

Maciej Eckardt | 10 lut 2018 Dla większości Żydów sformułowanie „polski obóz śmierci”, to sprawa oczywista, niebudząca żadnych kontrowersji.

Lichwiarze płaczą, bo „chwilówki” padają

Redaktor | 5 lut 2018 Banksterzy płaczą. Balcerowicz i Lewandowski płaczą. Eksperci niezależni także. Provident załamuje ręce i zwalnia pracowników. Wszyscy cierpią na bezsenność. Stawki godzinowe rosną. Opozycja łysieje ze zgryzoty.

Lektury nie dla idiotów [FELIETON]

Redaktor | 3 lut 2018 Na nowo odżywa temat kanonu tekstów, które mają czytać uczniowie. Nie bardzo wierzę, że zaproponowany zostanie taki zestaw tekstów, aby każdy z nich był rzeczywiście „miarą", z którą możemy konfrontować się przez całe życie - na różnych poziomach. Zaraz usłyszymy z różnych stron: kto to przeczyta? jak to zmieścić w planie pracy?

Istnieje większe prawo [FELIETON]

Michał Jędryka | 31 sty 2018 W zimowej aurze, która towarzyszyła nam w ostatnich tygodniach, a wcześniej w sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia, w Polsce pozornie przycichły nieco polityczne spory, mimo że znaczących wydarzeń politycznych przecież nie brakowało – mamy nowego premiera, nowy rząd i – w pewnej mierze – nowe oblicze „dobrej zmiany”.

Menuet, czyli pogo

Redaktor | 30 sty 2018 To prawda, że przestrzeń publiczna przypomina coraz bardziej rynsztok. Nie ma takiej potwarzy, której by w niej nie wypowiedziano ani świętości, której by nie zszargano. Odkąd dyskurs, czy jak kto woli, mordobicie, przeniosło się ze świata papieru do Internetu, poziom toksyczności języka wzrósł lawinowo – pisze Maciej Eckardt.

Jednostka miary leszka-janusza [FELIETON PAWŁA JANOWSKIEGO]

Redaktor | 28 sty 2018 Jak wszyscy wiemy, zadaniem Głównego Urzędu Miar jest ujednolicenie obowiązującego w Polsce systemu miar. Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że zaraz po Nowym Roku wpłynęło na biurko Rady Urzędu podanie o zaopiniowanie nowej jednostki miary.