Pociąg papieski łączy województwo

Redaktor | 5 cze 2017 Z okazji trwającego Święta Województwa od dziś do środy (5-7 czerwca), jako regularny skład, pomiędzy Bydgoszczą, Toruniem i Włocławkiem będzie kursować specjalny pociąg papieski. Na stacjach Bydgoszcz Główna i Toruń Główny będzie on otwarty dla zwiedzających.

„Bajkowa Bydgoszcz” dla dzieci i rodziców

Magdalena Liczkowska | 4 cze 2017 Na Wyspie Młyńskiej już po raz piąty odbył się plenerowy piknik organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i fundację „Rozwój UTP”. Twórcy „Bajkowej Bydgoszczy” zaprosili do wspólnej zabawy wszystkich bydgoszczan, a w szczególności rodziny z dziećmi, bo to właśnie dla najmłodszych przygotowano najwięcej atrakcji.

Dzień Dziecka w parafii Świętej Trójcy

Redaktor | 4 cze 2017 Wspólna zabawa, pokazy taneczne i strzelanie z łuku to tylko niektóre z atrakcji dzisiejszej imprezy z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej przez parafię Świętej Trójcy.

Klęska komunistów w wyborach czerwcowych w 1989 roku

Krzysztof Osiński | 4 cze 2017 Wybory parlamentarne z 1989 r. stanowią granicę funkcjonowania komunizmu w Polsce. To był koniec władzy komunistów i początek transformacji ustrojowej, która wprowadzała nowe, demokratyczne zasady.

Multifunkcyjna Matka Polka

Redaktor | 3 cze 2017 Czy mając dzieci, zwłaszcza malutkie, naprawdę dalej można żyć jak przed ich pojawieniem się? Trudno to sobie wyobrazić. Mały człowiek przejawia wiele potrzeb, które wymagają interwencji rodziców. Poza fizjologią są to także potrzeby bliskości i bezpieczeństwa.

Stary Fordon świętuje

Redaktor | 3 cze 2017 Święto Starego Fordonu trwa. W tym roku oprócz festynu, jarmarku i inscenizacji historycznych organizatorzy przygotowali coś specjalnego. Do Fordonu zawitają gwiazdy – już dziś o 21.00 koncert Stachursky'ego z zespołem, a jutro występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Lekarze rodzinni świętują i szkolą się w Operze Nova

Redaktor | 3 cze 2017 Do jutra potrwa XIX Konferencja Lekarzy Rodzinnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Medycy z regionu świętują w Operze Nova 25 lat medycyny rodzinnej w Polsce i wymieniają się doświadczeniem na polu swojej specjalizacji.

Lekkoatleci z klasą w Bydgoszczy

Redaktor | 3 cze 2017 Bardzo dobre rezultaty przyniósł 17. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny rozegrany w piątek (02.06) na stadionie Zawiszy Bydgoszcz. Ozdobą zawodów był występ Damiana Czykiera na 110 metrów przez płotki, który wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Londynie.