Ogrody wody w Młynach Rothera

Redaktor | 2 lis 2017 Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji kompleksu Młynów Rothera. Miasto na zagospodarowanie spichrza zbożowego pozyskało 15 milionów złotych unijnego dofinansowania. W zabytkowym obiekcie w I etapie ma zostać zrealizowany m.in. projekt „Ogrody wody”.

Pałac Młodzieży do generalnego remontu

Redaktor | 2 lis 2017 Rozpoczyna się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Jest to największa inwestycja tego typu w Bydgoszczy, warta blisko 14 milionów złotych. Zakres prac jest na tyle duży, że placówka będzie czasowo funkcjonować w pomieszczeniach zastępczych.

Kultura w budowie

Andrzej Pawełczak | 2 lis 2017 Wiodącym tematem trzeciej publicznej debaty w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku była twórczość. Jaką wizję kultury w przyszłości mają bydgoszczanie?

Łobuz Wszystkich Świętych [WSPOMNIENIE TADEUSZA NOWAKOWSKIEGO]

Michał Jędryka | 1 lis 2017 – Z Tadeuszem Nowakowskim spotkałem się i miałem okazję rozmawiać w roku bodajże 1994, kiedy przyjechał na światowy Zlot Polonii Ziemi Bydgoskiej – wspomina Michał Jędryka. 8 listopada przypada 100. rocznica urodzin wybitnego pisarza i reportera papieża.

Świętość wymaga stałego wysiłku

Redaktor | 1 lis 2017 Nie tak dawno pisałem o przysłowiu „po Bożym Ciele cisza w Kościele”. Przysłowia ludowe mają swoją mądrość i wyrażają pewne reguły, ale przecież, jak mówili mądrzy rzymianie, „nulla regula sine exceptione”, nie ma reguły bez wyjątków. Bo choć ucichły obchody wielkich tajemnic Wcielenia i Odkupienia, to bardziej widoczny jest w tym okresie inny cykl kalendarza...

Muzyka ma porywać ku Bogu

Redaktor | 31 paź 2017 Konferencja Episkopatu Polski 14 października opublikowała instrukcję o muzyce kościelnej. Czyżby był to rewolucyjny dokument, otwierający w tej dziedzinie nową epokę? Na szczęście nie. Wręcz przeciwnie, przywraca i przypomina on to, co znane jest od wieków, ale też porządkuje i uświadamia rzeczy przez wielu zapomniane, a czasem – niestety – lekceważone.