Zawirowania wokół konkursu na dyrektora teatru

Andrzej Pawełczak | 14 mar 2017 Jak informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, jeden z kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego zgłosił zastrzeżenia, dotyczące braku bezstronności jednego z członków komisji konkursowej.

Gość nie wpycha się nieproszony

Michał Jędryka | 12 mar 2017 Nie sposób wskazać w moim kazaniu nawet krztyny nienawiści. Wzywam tam do miłości, ale odpowiedzialnej i uporządkowanej - mówi ks. Roman Kneblewski o słowach zacytowanych w spektaklu „Bóg w dom”.

Ambitne brzmienie Bydgoszczy

Redakcja | 11 mar 2017 Nasza scena muzyki niezależnej jest w Polsce dobrze rozpoznawalna. W mieście działają cenione przez słuchaczy w całym kraju kapele z niemal każdego gatunku – od metalu i rocka, przez reggae, po jazz i hip hop.

Wiceminister Bartosz Kownacki nie ma czasu na dyskoteki [ROZMOWA]

Wojciech Bielawa | 11 mar 2017 Warszawiak, od dwóch kadencji poseł ziemi bydgoskiej, prawa ręka Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. Nie ma czasu na imprezowanie, bo jest zajęty reformowaniem i dozbrajaniem polskiej armii. Bartosz Kownacki w rozmowie z "Tygodnikiem Bydgoskim" tłumaczy, dlaczego Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA i wyjaśnia, co może zrobić dla bydgoskiego lotniska i...

Łukasz Schreiber poprowadzi PiS do wyborów

Wojciech Bielawa | 10 mar 2017 Poseł Łukasz Schreiber został wczoraj nominowany na przewodniczącego Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego. Będzie odpowiadał za wybory i kampanię PiS w całym kujawsko-pomorskim.