Chemik poznał rywali w meczach sparingowych

Redaktor | 6 lip 2017 Piłkarze Chemika Bydgoszcz wkrótce rozpoczną przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Na razie poznali listę rywali w meczach sparingowych oraz nowego partnera strategicznego klubu.

PiS apeluje do radnego Mendrego: Odejdź z podniesioną głową

Wojciech Bielawa | 5 lip 2017 Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do Jakuba Mendrego (SLD), aby dobrowolnie zrzekł się mandatu radnego. Politycy PiS nie chcą powoływania doraźnej komisji, która zweryfikuje gdzie mieszkają radni, ponieważ obawiają się, że będzie to „polityczny teatr”.

Swingi pojadą Wojska Polskiego

Redaktor | 4 lip 2017 Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

Druga karetka dla Koronowa

Redaktor | 4 lip 2017 W Koronowie przez najbliższe dwa miesiące będzie funkcjonowała dodatkowa karetka. W poniedziałek, 3 lipca, przekazał ją władzom gminy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Będzie buspas do Myślęcinka

Redaktor | 4 lip 2017 Do 17 lipca można składać w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oferty w przetargu na budowę buspasa na odcinku ulicy Gdańskiej. Ta inwestycja ma znacznie poprawić dojazd na duże imprezy organizowane na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Bruski tłumaczy: Nie deklarowałem przyjęcia uchodźców

Andrzej Pawełczak | 3 lip 2017 Podpisanie przez Rafała Bruskiego oraz 10 prezydentów deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji wywołało w Bydgoszczy prawdziwą burzę. - Nie ma żadnych decyzji dotyczących przyjmowania uchodźców. To wyłączna kompetencja rządu - twierdzi prezydent Bydgoszczy.