Zaprojektuj symbol Teatru Kameralnego

Redaktor | 19 kwi 2017 Urząd Miasta Bydgoszczy ogłasza konkurs na najlepszy projekt symbolu Teatru Kameralnego. Swoje propozycje można nadsyłać do końca kwietnia.

Europark Krasnal w Fordonie

Redaktor | 18 kwi 2017 Popularne wesołe miasteczko znów zawitało do Bydgoszczy. Od 20 do 23 kwietnia Europark Krasnal rozstawi się w Fordonie.

Ponadczasowe paski

Redaktor | 17 kwi 2017 Paski to jeden z najbardziej popularnych wzorów. Trend na pasiaste ubrania powraca do nas cyklicznie, a tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. Kto by pomyślał, że powstanie tak uniwersalny motyw, który ponadto świetnie prezentuje się w różnego rodzaju stylizacjach.

Punk i rockn'roll na cenzurowanym

Redaktor | 17 kwi 2017 Wydawać by się mogło, że cenzura i inne podobne środki nacisku są charakterystyczne wyłącznie dla dyktatur czy państw autorytarnych. Nie ominęły jednak także muzyki rozrywkowej w powojennych ustrojach demokratycznych.

Wycięli hołubca w Machu Picchu

Magdalena Gill | 16 kwi 2017 Peruwiańskie „El condor pasa” w wykonaniu bydgoszczan podbiło publiczność festiwalu „Mi Peru” w Limie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska był tam rozchwytywany.

Pięć języków miłości

Redaktor | 16 kwi 2017 Gary Chapman, autor bestsellerowych poradników, terapeuta par w kryzysie, najbardziej znany jest z prostego, a rewolucyjnego odkrycia: wiele problemów małżeńskich nie bierze się z braku miłości, a z tego, że nie czujemy się kochani. Być może druga osoba okazuje miłość w inny sposób, niż oczekujemy?