Finisaż wystawy krakowskich szopek

Redaktor | 5 sty 2018 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza w 10 stycznia (godz. 18.00) do Salonu Hoffmana na finisaż pierwszej wystawy w ramach cyklu „Piękna nasza Polska cała”, prezentującego tradycję i zwyczaje różnych obszarów etnograficznych.

Co mówią gwiazdy o koncercie "Betlejem w Bydgoszczy"?

Redaktor | 2 sty 2018 Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych artystów wystąpi 7 stycznia w Łuczniczce podczas koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie akcji „Głodnych nakarmić”.

Szlakiem bydgoskich militariów [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 1 sty 2018 Jeśli ktoś jest ciekaw, gdzie były koszary, siedziba przedwojennego wywiadu, a później gestapo, kasyna oficerskie, pralnia wojskowa czy szkoła wojenna, to ta książka z pewnością jest dla niego. Krzysztof Drozdowski zaprasza na specyficzną wycieczkę po naszym mieście.

Kiedyś żegluga, dziś turystyka [RECENZJA KSIĄŻKI]

Redaktor | 31 gru 2017 Wszyscy miłośnicy Kanału Bydgoskiego powinni wiedzieć, że w Niemczech jest jego bliźniaczy odpowiednik. Autorzy wydanej niedawno książki zapraszają nas na wycieczkę po tych przepięknych miejscach.

Idee Szwalbego prowadzą mnie przez życie [WYWIAD]

Redaktor | 30 gru 2017 – Nie mieliśmy z dyrektorem dużo czasu na gadanie. On był zadowolony, że instrumenty ożywają, a ja – że istnieje Szwalbe. Był dla mnie wielką inspiracją – opowiadał instrumentolog Petr Šefl z Pragi, który w latach 80. restaurował kolekcję dawnych instrumentów w bydgoskiej filharmonii.

Miasto obetnie dofinansowanie dla Camerimage

Andrzej Pawełczak | 27 gru 2017 Miasto dofinansuje festiwal Camerimage kwotą 500 tysięcy złotych, a nie jak zaplanowano w budżecie 2,5 miliona złotych. Taką decyzję podjął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Camerimage story [DECYZJA DZIŚ]

Redaktor | 27 gru 2017 Prezydent Rafał Bruski podjął już decyzję co dalej z Camerimage w Bydgoszczy. Oświadczenie w tej sprawie ma ogłosić na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Archiwalne numery „Dziennika Bydgoskiego” w Internecie

Redaktor | 23 gru 2017 O Pałacyku Lloyda zalanym podczas powodzi w 1924 roku, zbyt ciasnych butach Kusocińskiego na Olimpiadzie w Los Angeles w 1932, jesiennej modzie w 1934, motoryzacyjnych nowinkach od Forda i wystawie perskich dywanów w Hotelu Pod Orłem. To tylko niektóre z ciekawych informacji, jakie można znaleźć w udostępnionych online archiwaliach.