Apel przedsiębiorców! Prezydencie, przemyśl to jeszcze [CAMERIMAGE]

Redaktor | 18 sty 2018 Bydgoscy przedsiębiorcy apelują do prezydenta Rafała Bruskiego, aby nie zmniejszał dotacji do tegorocznej edycji festiwalu Camerimage – podała TVP3 Bydgoszcz w popołudniowym wydaniu„Zbliżeń”. Ratusz nie komentuje i obiecuje, że każdy nadawca pism skierowanych do prezydenta, otrzyma odpowiedź indywidualnie.

Ferie w muzeum. Trwają zapisy!

Redaktor | 18 sty 2018 Tworzenie animacji i grafiki, poznawanie historii Bydgoszczy i wykonywanie unikatowych przedmiotów z różnych materiałów to tylko niektóre z warsztatów dla dzieci i młodzieży, w jakich będzie można wziąć udział podczas ferii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.

Młodzi artyści w repertuarze „Starszych Panów”

Marta Kocoń | 11 sty 2018 Już w ten weekend wokaliści z Nowej Sceny w Bydgoszczy zaprezentują się w dwóch spektaklach: „Szuja!” i „Wszystko jest dobre w miłości”. Z estrady popłyną kabaretowe utwory Przybory i Wasowskiego, a także piosenki z lat 60., 70. i 80.

Moje sztuki rozgrywają się w głowach bohaterów [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 9 sty 2018 Promocja zbioru „Prawda i inne dramaty” oraz spotkanie autorskie z Jarosławem Jakubowskim odbędą się jutro (10 stycznia) w Galerii Autorskiej Jana Kai i Jacka Solińskiego (ul. Chocimska 5). W programie także głośne czytanie fragmentów sztuk.

Przeboje 55-lecia. Nowa płyta Capelli Bydgostiensis

Magdalena Gill | 7 sty 2018 Orkiestra Capella Bydgostiensis w minionym roku świętowała 55-lecie. Ukoronowaniem jubileuszu jest krążek z przebojami muzyki klasycznej – znanymi utworami Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta.