Kultura 23 cze 2017 | Redaktor
Koktajl z koncertem na zakończenie roku szkolnego w

Joachim Perlik śpiewał piosenki Czesława Niemena/fot. Wiesław Kajdasz

Modlitwa, prezentacja wiatrakowych wydarzeń, wykład Grażyny Rybki, koncert Joachima Perlika i degustacja pysznych koktajli – to wszystko znalazło się w programie „Koktajlu wiatrakowego”, którym oficjalnie fundacja zakończyła rok szkolny 2016/2017.

Na początek była modlitwa – Anioł Pański i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Potem zebrani w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego mogli obejrzeć krótką prezentację video, przypominającą co się w „Wiatraku” w minionym roku szkolnym działo. - To wszystko było możliwe dzięki drugiemu człowiekowi – wszystkim, którzy mają serce i duchowo oraz materialnie nas wspomagają – podkreślał ks. Krzysztof Buchholz, prezes Fundacji „Wiatrak”. - Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – dodawał.
Na spotkaniu obecni byli: uczestnicy zajęć, pracownicy, ich rodziny, przyjaciele „Wiatraka”, a także biznesmeni, spotykający się na cyklicznych kolacjach Biznes Solidarny. Tradycją tych spotkań jest wystąpienie jakiegoś gościa - tym razem była to Grażyna Rybka, prezes Fundacji „Pomoc i Nadzieja”. W wykładzie pt. „Droga wielbłąda przez ucho igielne” opowiadała o swojej fundacji, która pomaga młodym, uczącym się ludziom w trudnej sytuacji finansowej, ofiarowując im stypendia.
Kolejnym punktem programu był koncert w ramach najnowszej inicjatywy „Wiatraka” - „Młyna Sztuki”. Ks. Krzysztof Buchholz dziękował ze sceny Agnieszce Więckiewicz i wszystkim, którzy w „Wiatraku” rozkręcają kulturę.
Tym razem w sali widowiskowej można było posłuchać piosenek Czesława Niemena w interpretacji Joachima Perlika. Zabrzmiały wszystkie największe przeboje Niemena – m.in.: „Pod Papugami”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Sen o Warszawie” czy „Dziwny jest ten świat”.
Po koncercie uczestnicy imprezy mogli poczęstować się pysznym koktajlem truskawkowym przygotowanym przez Kawiarnię Artystyczną „Młynek”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor