Kultura 25 lip 2017 | Redaktor
Szlak TEH2O wśród nowych siedmiu cudów Polski?

Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O został nominowany w plebiscycie 7 nowych cudów Polski, organizowanym przez National Geographic. Tym samym może znaleźć się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski.

Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O konkuruje w plebiscycie National Geographic Traveler z 31 innymi miejscami z całego kraju, w tym m.in. z Muzeum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie, Zamkiem Królewskim w Poznaniu czy ze Szlakiem Rowerowym Green Velo w województwie świętokrzyskim.

Swój głos można oddawać co 24 godziny. Trzeba także odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać?”. Najbardziej oryginalne, wyjątkowe, kreatywne i ciekawe odpowiedzi będą nagrodzone. Plebiscyt trwa do 31 sierpnia. Szczegóły i regulamin plebiscytu na stronie http://7cudow.national-geographic.pl. 

Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą.

Obiekty szlaku to: Exploseum, spichrze nad Brdą, Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Wieża Ciśnień, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Farmacji Apteki „Pod łabędziem”, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Hala Pomp Wodociągowych, Introligatornia, dawna Gazownia Miejska, Fabryka Obrabiarek Drewna, barka „Lemara”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor