Kultura 22 lip 2017 | Redaktor
W taneczną podróż po Bawarii i Tyrolu [ZDJĘCIA]

W Ostromecku rozpoczął się VII Festiwal Tańców w Kręgu/ fot. maczu

W sobotę, 22 lipca, rozpoczął się w Ostromecku VII Festiwal Tańców w Kręgu. W programie znalazły się, między innymi, warsztaty z tańców bawarskich i tyrolskich.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem AJDE JANO zaprasza miłośników tańca na ten festiwal. Po raz drugi natomiast odbywa się on dzięki wsparciu Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Głównym celem festiwalu jest ukazywanie bogactwa kultur narodowych i etnicznych, integracja społeczności lokalnych z różnych grup wiekowych oraz proponowanie tańców etnicznych jako formy ciekawego sposobu spędzania czasu.

Sobotnie warsztaty „Taneczna podróż po Bawarii i Tyrolu” poprowadziła Danuta Stogidis.

W niedzielę, 23 lipca, odbędą się warsztaty pod hasłem „Tańcz z nami, tańcz” dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport. Wyjazd autobusu sprzed Miejskiego Centrum Kultury zaplanowano na godz. 11.30, powrót z Ostromecka na godz. 19.00.

Ponadto w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku odbędzie się jarmark (w godz. 11.00-17.00). W ofercie m.in.: antyki, sztuka ludowa i nieprofesjonalna, rękodzieło, wyroby regionalne i zdrowa żywność. 

Festiwal potrwa do 25 lipca. Wstęp bezpłatny.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor