Opera Nova 26 cze 2017 | Redaktor
Nagrody im. Kiepury dla artystów Opery Nova

W sobotę, 24 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Kiepury. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych za osiągnięcia twórcze w 2016 roku znaleźli się artyści bydgoskiej Opery Nova.

W kategorii „najlepszy debiut operowy” nagrodę zdobył Sławomir Kowalewski, solista Opery Nova. W popisowym występie na sobotniej Gali wykonał arię Tonia z prologu do opery „Pajace” Leoncavalla.

Nagrodę w kategorii "najlepsza scenografia" odebrała Julia Skrzynecka za "Stabat Mater. Harnasie".

Wyróżnienia w kategoriach, do których nominowana była Opera Nova, zdobyli: „najlepszy spektakl: balety” - "Stabat Mater.Harnasie”; „najlepszy choreograf” - Robert Bondara; „najlepszy śpiewak operowy” - Tadeusz Szlenkier; „najlepszy plakat teatralno-muzyczny” - Adam Pękalski za plakat do opery „Don Carlos”.

Kapituła Nagrody (Jacek Boniecki, prof. Ryszard Karczykowski, prof. Izabela Kłosińska, Tatiana Kwiatkowskaj, Andrzej Pągowski, Zofia Rudnicka, Jan Szurmiej, Iwona Wujastyk – dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie), spośród zgłoszeń nadesłanych przez dyrektorów wszystkich teatrów muzycznych w Polsce, wyłoniła spektakle i twórców najlepszych  przedstawień w roku 2016 oraz przyznała nagrody i wyróżnienia. Na sobotniej Gali, wśród gości przybyłych z wszystkich polskich teatrów muzycznych obecni byli dyrektor Opery Nova, Maciej Figas oraz nominowani przez bydgoską Operę artyści.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor