Piłka Nożna 10 wrz 2017 | Redaktor
Chemik Bydgoszcz na szóstkę. Pogrom Unii Janikowo

Chemik Bydgoszcz

W 6. kolejce IV ligi Chemik Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Unię Janikowo 6:0. Była ta szósta wygrana podopiecznych Piotra Gruszki. Chemik ma na koncie komplet 18 punktów i przewodzi tabeli

Początek meczu, który rozegrano w sobotę (09.09) na stadionie przy ul. Glinki był wyrównany. Unia Janikowo stworzyła sobie kilka sytuacji, ale nie potrafiła ich strzelić choćby jednej bramki. Na pierwsze trafienie blisko pół tysiąca kibiców czekało do 35. minuty. Wiktor Osiński po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego pokonał uderzeniem głową bramkarza gości i wyprowadził chemików na prowadzenie. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Tuż po przerwie Chemik podwyższył prowadzenie. W 47. minucie Maciej Kot głową pokonał bramkarza gości. Pięć minut później po dwójkowej akcji Janicki - Włosiński, ten drugi strzałem po ziemi zdobył trzecią bramkę dla Chemika. W 70. minucie zamieszanie w polu karnym Unii wykorzystał Michał Żurowski, który zdobył czwartą bramkę w meczu. W 85. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Robert Frasz, a w ostatniej minucie meczu wynik na 6:0 ustalił strzałem z dystansu Wiktor Osiński.

Chemik Bydgoszcz umocnił się na pozycji lidera IV ligi z dorobkiem 18 punktów. Podopieczni Piotra Gruszki w tym sezonie jeszcze nie przegrali, strzelili już 25 bramek, a stracili tylko 4. Za tydzień (sobota, 16 września, godz. 16) Chemik zagra u siebie z Sokołem Radomin.

Chemik Bydgoszcz – Unia Janikowo 6:0
bramki: Wiktor Osiński 35' i 90', Maciej Kot 49', Daniel Włosiński 52', Michał Żurowski 70', Robert Frasz 85'