Piłka Nożna 12 sie 2017 | Redaktor
Chemik znów wygrywa i jest liderem tabeli IV ligi

W 2. kolejce IV ligi Chemik Bydgoszcz pokonał na własnym stadionie Pogoń Mogilno 3:1. Bramki dla bydgoszczan zdobyli Paweł Olszewski, Daniel Włosiński i Patryk Nowak. Tym samym Chemik utrzymał się na fotelu lidera tabeli.

Początek meczu nie obfitował w dogodne sytuacja bramkowe, ale Chemik przeważał i dłużej utrzymywał się przy piłce. W 24. minucie podanie ze środka boiska od Szymona Maziarza na bramkę zamienił Paweł Olszewski, który wyprzedził dwóch obrońców i zwiódł bramkarza, po czym skierował piłkę do siatki. Niestety, strzelec pierwszego gola tuż przed przerwą został ukarany czerwoną kartką (za dwie żółte).

Na drugą połowę Chemik wyszedł osłabiony, ale już w 49. minucie po zespołowej akcji Daniel Włosiński podwyższył wynik na 2:0. W 66. minucie spotkania gola zdobyli przyjezdni. Mateusz Nawrocki po indywidualnej akcji pokonał Mariusza Taterę strzałem w długi róg bramki. Po tej bramce mecz się wyrównał, ale ostatnie słowo należało do chemików. Po szybkiej kontrze w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Nowak i pewnie ją wykorzystał.

Chemik po dwóch kolejkach jest liderem IV ligi z dwoma zwycięstwami na koncie i bilansem bramek 8:1. Już za tydzień podopieczni Piotra Gruszki zagrają na wyjeździe z Wisłą Nowe, a 26 sierpnia podejmą na własnym stadionie w meczu derbowym bydgoską Polonię.

Chemik Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 3:1 (1:0)