Piłka Nożna 21 paź 2017 | Redaktor
Hit rundy jesiennej IV ligi dla Chemika Bydgoszcz

Chemik Bydgoszcz / bw

W sobotnim meczu na szczycie tabeli Chemik Bydgoszcz pokonał 3:1 Kujawiankę Izbica Kujawska. Podopieczni Piotra Gruszki po 12 kolejkach mają komplet 36 punktów.

W sobotę na stadionie przy ulicy Glinki spotkały się dwa najlepsze zespoły występujące w kujawsko-pomorskej IV lidze. Po 11 kolejkach chemicy zajmowali pierwszą pozycję w tabeli i mieli na swoim koncie komplet 33 punktów. Wicelider tabeli – Kujawianka – miał niewiele gorszy bilans (10 zwycięstw, 1 remis) i 31 zgromadzonych punktów.

W meczu na szczycie lepsi okazali się gospodarze. Podopieczni Piotra Gruszki objęli prowadzenie w 41.minucie po trafieniu Michała Żurowskiego. Ten sam zawodnik strzelił jeszcze bramkę „do szatni” i chemicy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W 61. minucie piłkarze z Izbicy Kujawskiej strzelili kontaktową bramkę. Rzut karny wykorzystał Kamil Kuropatwiński. Ku uciesze publiczności siedem minut później bramkę na 3:1 strzelił Patryk Nowak. Takim wynikiem zakończył się hitowy pojedynek.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu, Chemik prowadzi w tabeli z kompletem 36 punktów. Kujawianka Izbica Kujawska utrzymała drugie miejsce, ale do bydgoszczan traci już pięć oczek.

W zgoła odmiennych humorach swoje spotkanie kończyli piłkarze bydgoskiej Polonii. Przy ul. Sportowej podejmowali Start Warlubie. Poloniści byli faworytem spotkania, ale ulegli piłkarzom z Warlubia aż 2:5. Po tym spotkaniu Polonia wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale do Chemika traci już 14 punktów. Bydgoszczan goni Legia Chełmża (punkt straty) i Lider Włocławek (dwa punkty straty).