Piłka Nożna 7 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza wygrał z Ramielem w derbach Bydgoszczy

Zawisza Bydgoszcz / fot. Anna Kopeć

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza wygrało z Ramielem Bydgoszcz 3:1 i umocniło się na pozycji lidera B-klasy. Mecz nie był jednak dla niebiesko-czarnych spacerkiem.

W meczu 16 kolejki B klasy na stadionie w Potulicach rozegrano derby Bydgoszczy. Lider, Zawisza podejmował ósmy w tabeli Ramiel. Na początku spotkania zapachniało sensacją. W 9 minucie dośrodkowanie Seweryna Albrechta wykorzystał Remigiusz Malinowski. Zawodnik gości z bliska pokonał Jana Stypczyńskiego i Ramiel objął prowadzenie 1:0.

Niebiesko-czarni przez pierwsze pół godziny nie potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji. To Ramiel był bliższy strzelenia gola na 2:0. Zawisza wyrównał jednak w 33 minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego bramkę z bliskiej odległości zdobył Nikodem Kasperczak.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 60 minucie, po zespołowej akcji, bramkę na 2:1 – ku uciesze około pół tysiąca kibiców Zawiszy - strzelił Damian Nowak. W doliczonym czasie gry Grzegorz Brzeziński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Kanika i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Po 15 spotkaniach Zawisza ma w dorobku 42 punkty. Za tydzień SP zagra na wyjeździe z GLZS Sadki, trzecią drużyną tabeli B-klasy.