Zima się przedłuża [Pogoda 7.00]

Redaktor | 9 lut 2018 Po kilku dniach jednostajnej, choć ładnej, pogody już mamy pierwsze sygnały zbliżającego się niżu z frontami atmosferycznymi. Przyniesie on być może śnieg, ale dopiero w niedzielę. Tymczasem dziś pogoda podobna do wczorajszej.

Pogodnie, ale wciąż zimno [POGODA 7.00]

Redaktor | 8 lut 2018 O 6.00 rano termometry wskazywały w Bydgoszczy minus 7 stopni. Ciśnienie zaś od dłuższego już czasu jest stabilne i wynosi około 760 mm słupka rtęci (dziś 764 mm czyli 1018 hPa).

Pożegnanie jesieni [Prognoza pogody 8.00]

Redaktor | 4 lut 2018 Ciśnienie rośnie, temperatura spada, chmur będzie coraz mniej - pogodnie, raczej bez opadów - może poprószyć słaby snieg. Dziś ostatni dzień dodatniej temperatury. Maksymalnie będzie w Bydgoszczy +2 stopnie.

Uspokojenie

Redaktor | 1 lut 2018 Po południu przejaśni się. Według klasycznej, meteorologicznej miary zachmurzenia, która dzieli widoczne niebo na osiem częsci zwanych oktanami - zachmurzenie w tej chwili wynosi 8 (pełne), a po południu i wieczorem bedziemy mieć prawdopodobnie 4 do 5 okatnów.

Zima nadejdzie znad Rosji. Ale dopiero za tydzień...

Redaktor | 31 sty 2018 To już prawie pewne. W przyszłym tygodniu nad Europą zachodnią rozbuduje się układ wysokiego ciśnienia, związany z wyżem Azorskim, a nad morzami Śródziemnym i Czarnym powstanie niż, sięgający w następnych dniach również nad morze Kaspijskie. Taki rozkład ciśnień musi spowodować napływ do nas mroźnego powietrza znad Rosji, strumieniem, który popłynie między tym niżem a...

Wicher wieje [PROGNOZA 7:15]

Redaktor | 30 sty 2018 Dość silny wiatr, który wieje już przez całą noc, utrzyma się w ciągu dnia - w porywach do 70 km na godzinę. Wieczorem zacznie słabnąć. Możliwe są niewielkie przejaśnienia i/lub słaby deszcz.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem [IMIGW]

Redaktor | 29 sty 2018 Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w nocy z 29 na 30 stycznia.

Zaczyna wiać, smog ustępuje.

Redaktor | 28 sty 2018 Ciśnienie już spada, wczoraj około 22.00, po zupełnie bezwietrznej dobie, zaczął w Bydgoszczy wiać wiatr. Na razie słaby, zaledwie 11 km/h. Ale to wystarczyło, by rozwiać smog, który zimą zawsze się tworzy w miastach przy bezwietrznej pogodzie, a zwłaszcza przy wysokim ciśnieniu.

Smog wkrótce ustąpi - będzie wiać

Redaktor | 27 sty 2018 Sobota będzie dosyć chłodna. Temperatura wyniesie od +1 do +3 stopni. Niestety będzie pochmurno i mglisto, co wraz z wysokim ciśnieniem (770 mm Hg dziś rano czyli 1026 hPa) i praktycznym brakiem wiatru, będzie sprzyjać gromadzeniu się smogu. Jednak zjawisko to nie będzie trwało długo, silny wiatr zacznie wiać w nocy z soboty na niedzielę i od tego czasu będzie nam towarzyszył...