Pogoda w Bydgoszczy 2 mar 01:59 | Redaktor
Atlantycki cyklon się zbliża. To Zeus z Aleksandrem [POGODA]

Łaskawa natura podarowała nam jeszcze jeden pogodny dzień przed załamaniem aury

Zwrot na wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:18

Nasza jesień stabilna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:16

Nad Atlantykiem powstał potężny, czetroośrodkowy niż. Niemieccy meteorolodzy z DWD już zrozumieli chyba jego znaczenie, bo nadali mu imiona. Główny ośrodek, z ciśnieniem około 725 mm słupka rtęci, nazywa się Aleksander. Dwa północne, to Zeus I i Zeus II. Czwarty, południowo zachodni, nazywa się Bennet.

W niedzielę niż ten dojdzie do cieśnin bałtyckich, skąd wtargnie nad Bałtyk, powodując tam sztorm. W poniedziałek wysokość fal w akwenie morza ma wynosić ponad 5 m. 

U nas będzie nieco spokojniej, ale od niedzielnego wieczora będzie wiał silny wiatr i będzie padał deszcz. 

Zanim jednak to nastąpi, nad Kujawami powstanie niewielki wyż, który szybko zaniknie, ale przyniesie nam jeszcze jeden, ostatni,  dzień słonecznej pogody. Zachmurzenie bedzie więc dziś małe lub umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające. Temepratura maksymalna wyniesie +3 stopnie (w nocy mieliśmy sześciostopniowy mróz). Wiatr będzie na razie słaby, południowy.

Jutro natomiast będzie pochmurno, z temperaturą maksymalną około +7 stopni, wieczorem zacznie padać deszcz, prędkość wiatru wzrośnie do 40 km/h, a w porywach do 60 (a więc poniżej prędkości dla których wydaje się ostrzeżenia).  W poniedziałek przyjdzie front ciepły i temperatura może wzrosnąć powyżej 10 stopni, ale w strugach deszczu.  

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.34, a zajdzie o 17.28. Dzień będzie trwał 10 godzin i 54 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor