Pogoda w Bydgoszczy 2 cze 2019 | Redaktor
Będzie coraz więcej słonecznego lata [POGODA]

Strefa opadów deszczu wyszła już poza granice naszego kraju. Następne deszcze spodziewane są najwcześniej w środę. Na razie rozpoczyna się okres pogody słonecznej i ciepłej, a nawet upalnej

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Sytuację tę przyniósł układ ciśnień nad Europą, w którym nad większością kontynentu znajduje się wyż „Pia”, a nad wyspami Brytyjskimi jest niż Frank.  Pomiędzy nimi napływa z południa i zachodu ciepłe powietrze morskie, a więc zawierające sporo pary wodnej. 

Temperatura już jutro zbliży się do 30 stopni. Wszystko wskazuje na to, że gorąca, upalna i parna będzie cała pierwsza dekada czerwca.

Dziś powinno być słonecznie, zachmurzenie w Bydgoszczy będzie co najwyżej umiarkowane, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 25 stopni. Wiatr będzie słaby, po południu umiarkowany, przeważnie zachodni. 

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura minimalna około 15 stopni. Jutro w ciągu dnia już upalnie, maksymalnie 28 – 30 stopni. Nadal raczej bez deszczu, chyba że pojawią się chmury i opady konwekcyjne, które trudno przewidzieć. Więcej chmur spodziewany się we wtorek, ale nadal będzie bardzo ciepło.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.28, a zajdzie o 21.03 Dzień będzie trwał 16 godzin i 34 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor