Pogoda w Bydgoszczy 16 kwi 06:41 | Redaktor
Będzie padać dziś wieczorem [POGODA]

Przed południem pogoda podobna do wczorajszej, z nieco większym zachmurzeniem.

Aktualizacja g. 8.30: Jak wynika z analizy map radarowych strefa opadów juz przekroczyła Wartę i przemieszcza się na północny wschód. Możemy się ich zatem spodziewać już za godzinę lub dwie.  Najbardziej intensywne nadejdą po południu i wieczorem.  Największe jednak przewidywane są po zmroku, około godziny 21 - 23. Temperatura maksymalna wyniesie dziś około 18 stopni. Zachmurzenie będzie raczej duże, z niewielkimi przejaśnieniami.  Wiatr będzie dużo słabszy niż wczoraj, trochę silniej (do 30 km/h) zacznie znów wiać w czasie wieczornych opadów.

Niewielki, lokalny niż, który przeszedł przez Polskę zaniknie nad Białorusią i Litwą, a nad Niemcami zaczyna się budowac wyż, który wkrótce  przesunie się na wschód, jego centrum znajdzie się nad Szczecinem i tu się umocni. Dzięki temu wyżowi, do końca tygodnia będzie nieco chłodniej, ale coraz więcej słonecznych rozpogodzeń. Maksymalne temperatury w następnych dniach będą się kształtowały na poziomie 15 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.47, zajdzie o 19.50. Dzień będzie trwał 14 godzin i 3 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor