Pogoda w Bydgoszczy 28 gru 2018 | Redaktor
Bez zmian - szaro i ponuro [POGODA]

Nadal znajdujemy się na skraju układu wyżowego obejmującego środkowy Atlantyk i całą Europę zachodnią.

Przebudowa układu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:45

Dziś jeszcze trochę deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:29

W sytuacji pogodowej, którą nakreśliliśmy wczoraj, brak istotnych zmian. Nadal znajdujemy się na skraju układu wyżowego obejmującego środkowy Atlantyk i całą Europę zachodnią (wyż Azorski), po obrzeżu tego wyżu przesuwają się niże znad Atlantyku na wschód, kolejnego z nich spodziewamy się w sobotę.

Dziś w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Okresami mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 5 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie będzie rosnąć.

Jutro pogoda i temperatura bez większych zmian. W nocy z soboty na niedzielę można spodziewać się bardziej intensywnego deszczu.

W dłuższej perspektywie model GFS przewiduje przejściowy rozwój wyżu nad Polską i po Nowym Roku można spodziewać się kilku dni mrozu, co - jeśli sytuacja rozwinie się według przewidywań tegoż modelu - zakończy się odwilżą i kolejnym ciepłym epizodem oraz intensywnymi deszczami w okolicach Trzech Króli lub nieco później.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.02, a zajdzie o 15.37. Dzień będzie trwał 7 godzin i 35 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor