Pogoda w Bydgoszczy 24 kwi 05:56 | Redaktor
Chmurzy się

Dziś pogoda podobna do wczorajszej. Jutro ulewny deszcz.

Wiosenna sobota się zbliża [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:24

Coraz cieplej od soboty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:52

Po przejściu frontu chłodnego temperatura wyraźnie spadła. Rano było w Bydgoszczy 6 stopni. W ciągu dnia maksymalnie będzie 14 stopni zarówno dziś jak i jutro. Po południu mogą wystąpić (ale nie muszą) opady deszczu.

Najbliższa noc będzie jeszcze dość ciepła, ale następne będą zimne z temperaturą poniżej 5 stopni, a maksymalne temperatury w dzień nie będą przekraczac około 16. Taka sytuacja utrzyma się do soboty, w niedzielę może się nieco ocieplić. 

Odbudowana została tak zwana cyrkulacja zachodnia, czyli niże powstające nad Atlantykiem przesuwają się na wschód. Przynoszą one powietrze wilgotne, o umiarkowanej temperaturze, przed nadejściem niży nieco cieplejsze, po jego przejściu - chłodniejsze. Jest to naturalna sytuacja meteorologiczna w naszym regionie. Cyrkulacja ta od czasu do czsu blokowana jest przez wyże i wtedy mamy okresy stabilnej pogody. Niestety, w dającym sie przewidzieć okresie na taką blokadę się nie zanosi. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.29, zajdzie o 20.05. Dzień będzie trwał 14 godzin i 35 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor