Pogoda w Bydgoszczy 10 mar 08:12 | Redaktor
Cykloniczne wichry wciąż wieją [POGODA]

Dziś będzie nadal wietrznie, z tendencją do uspokojenia od godzin południowych.

Paloma idzie na wschód. A za nim Elvis [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:03

Łagodna jesień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 10 lis 08:24

Wczoraj z zachodu na wschód przeszedł front chłodny. Sprowadził on powietrze nie tylko  chłodniejsze, ale bardzo wilgotne. Dlatego niektóre prognozy przepowiadały nawet burze z opadami gradu, nie mówiąc o silnym i porywistym wietrze.

Tymczasem potężny wyż rozciąga się przez cały środkowy Atlantyk i Morze Śródziemne aż do Kazachstanu. Niestety, jego rola jest dla naszej wiosny niezbyt optymistyczna, bo blokować on będzie dopływ ciepłych mas powietrza z południa. Na razie musimy się więc przyzwyczaić do temperatur wprawdzie dodatnich, ale niezbyt wysokich. Spodziewane są także kolejne niże prowadzące opady i związany z nimi silny, porywisty wiatr. Zdarzać się będą także oddzielające te niże od siebie kliny wyżowe. One przyniosą krótkotrwałą poprawę pogody.

Dziś będzie nadal wietrznie, z tendencją do uspokojenia od godzin południowych. Wieczorem i w nocy zacznie padać deszcz, który może przechodzić w deszcz ze śniegiem. Przyniesie je kolejny niż, nazwany przez Niemców Eberhard.  Przyniesie on kolejną strefę bardzo silnego wiatru. Najsilniej będzie on wiać w południowej Polsce. My, będąc po połnocnej stronie „oka cyklonu” będziemy mieli wiatr nieco słabszy.  Niż ten bardzo szybko przemieści się na wschód. Po jego przejściu rozpocznie się napływ powietrza chłodnego, przy nocnych rozpogodzeniach i słabnięciu wiatru. Można się spodziewać ochłodzenia do około zera.

Jeśli chodzi o temperatury w dzień, to dziś maksymalnie będzie w Bydgoszczy około 7 stopni, jutro tylko +3. Wyraźne uspokojenie w atmosferze spodziewane jest w nocy z poniedziałku na wtorek.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.15, a zajdzie o 17.43. Dzień będzie trwał 11 godzin i 28 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor