Pogoda w Bydgoszczy 11 maj 2018 | Redaktor
Czy tym razem burza nawiedzi Bydgoszcz? [POGODA]

Jest bardzo możliwe, że znów jej unikniemy, ale po południu zacznie się chmurzyć.

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

Wreszcie słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 maj 06:36

Sytuacja atmosferyczna w naszej części Europy jest dość skomplikowana. Mapa pogodowa Europy pokazuje trzy wielkie układy, którymi są (licząc od Zachodu) wyż Azorski, rozciągający się nad Atlantykiem i obejmujący swym wpływem półwysep Iberyjski, następnie niż, którego centrum znajduje się nad morzem Północnym, wreszcie znany nam juz od wielu dni wyż Quinlan, który powrócił do nas od wschodu. Pomiędzy Quinlanem a niżem znad morza Północnego znajdują się dwa układy mniejsze: niewielki wyż z centrum nad Danią, oraz płytki niż nazwany Ursula, nad południową Skandynawią. 

Niż nad morza Północnego podzieli się i powstanie z niego niewielki, ale silny niż z cenrum nad połączeniem granic Niemiec, Czech i Austrii.  Narobi on sporo "bałaganu" w Europie środkowo zachodniej, ale Polski na razie nie sięgnie. Przesunie się na południe, za Karpatami i nad krajami bałkańskimi przejdzie na wschód i stamtąd powędruje na północ, by w końcu, w przyszłym tygodniu, oddzielić nas od wyżu Quinlan. Wtedy nastąpić powinno ochłodzenie.

Dziś natomiast będziemy obserwować wzrost zachmurzenia, z którego może, ale nie musi popadać przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopni. Jutro też wiecej chmur niż słońca, również z możliwością przelotnych opadów, z tą samą mniej wiecej temperaturą. W niedzielę powinno się wypogodzić.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.56, zajdzie o 20.34. Dzień będzie trwał 15 godzin i 38 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor