Pogoda w Bydgoszczy 14 mar 06:11 | Redaktor
Deszcz nad ranem, deszcz w południe, deszcz wieczorem... [POGODA]

Deszcze pojawiły się od zachodu kraju, w nocy. W Bydgoszczy padać zaczęło około piątej.

Detlef z Elvisem popsuły nam pogodę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:58

Wraca deszcz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:11

Padać będzie nadal, deszcz ten powiązany jest z frontem chłodnym i drugorzędnym niżem, który wchodzi nad Bałtyk.  Niż Franz, po dotarciu do wybrzeży Norwegii, podzielił się na mniejsze ośrodki. Wspomniana zatoka, która wchodzi nad Bałtyk, nie jest tak naprawdę oddzielnym niżem, a właśnie zatoką, natomiast ośrodek południowy, nazwany przez niemiecką  służbę DWD imieniem Gebhard, przeciska się właśnie przez cieśniny duńskie. 

W Bydgoszczy w ciągu dnia deszcz początkowo ustanie, po południu jednak znów zacznie padać. I od tego momentu, jesli wierzyć modelowi WRF, będzie padał przez dwie doby, niemal bez przerwy i to coraz intensywniej. Zachmurzenie będzie duże lub całkowite.

Wiatr, dzisiaj umiarkowany lub dość silny, z zachodu, wieczorem osłabnie i zmieni kierunek na południowy. Silniej wiać będzie w nocy z piątku na sobotę, kiedy niewielki niż szybko przejdzie przez nasze wybrzeże. Przewidujemy już teraz, że będą ostrzeżenia,  i mogą wystąpić spore szkody, bo prędkość tego wichru może w porywach dochodzić do 100 km/h (i tym razem właśnie u nas i w Wielkopolsce wiać będzie najsilniej).

Temperatura w najbliższych trzech dniach nie ulegnie istotnym zmianom i wahać się będzie od +4 stopni nocami do około +7 w ciągu dnia. W czasie silnych wiatrów, połączonych z deszczem, może jednak wystąpić wrażenie dotkliwego zimna. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.06, a zajdzie o 17.50. Dzień będzie trwał 11 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor