Pogoda w Bydgoszczy 26 paź 07:00 | Redaktor
Dobra wiadomość [POGODA]

Wprawdzie nie lubimy prognozować na okresy dłuższe niż 3 - 4 dni, ale co tam, zaryzykujemy...

Wygląda na to, że jest pewna szansa na poprawę pogody i niewielkie ocieplenie. Kiedy wspomniany wczoraj niż, który tworzy się nad Danią (oczywiście Niemcy już go ochrzcili - nazywa się Uta) więc kiedy Uta już przejdzie nad Bałtykiem i wejdzie nad ląd na wysokości Łotwy, jednocześnie nad środkowo południową Azją zacznie się budować wyż. Jeśli ten wyż ustabilizuje się, to mamy szansę na jakąś - krótszą lub dłuższą - powtórkę z pięknej i ciepłej pogody, która towarzyszyła nam w pierwszej połowie października. To jednak stać się może najwcześniej za tydzień, a tymczasem Uta sprowadza do nas dwa fronty. Najpierw ciepły, który przeszedł przez Polskę w nocy, a za nim chłodny. Dziś będzie pochmurno z możliwością przelotnego deszczu, ale już nie tak intensywnego jak w ostatnich dniach, a w sobotę - jak to często po przejściu frontów bywa - więcej słońca.

Temperatura maksymalna wyniesie dziś około 10 stopni, w sobotę - około 8.  Wiatr w piątek już nieco słabszy, zmieniający kierunek na południowo - zachodni i południowy. W sobotę znów silniejszy - zachodni. A w nocy z niedzieli na poniedziałek znów padać będzie intensywny deszcz.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.35, a zajdzie o 17.29. Dzień będzie trwał 9 godzin i 54 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor