Pogoda w Bydgoszczy 11 mar 2019 | Redaktor
Franz nie przyniesie nic dobrego... [POGODA]

Ciśnienie rośnie, ale znad Atlantyku nachodzi już niż, który będzie kształtował u nas pogodę przez kolejny tydzień.

Pogoda zawsze zmienną jest [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:30

Dziś deszczowo, potem dwa pogodne dni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:51

O 5 rano mieliśmy nad Bydgoszczą bezchmurne niebo i temperaturę +1 stopień. Słoneczna pogoda, mimo przejściowych wzrostów zachmurzenia, powinna utrzymać się przez cały dzień, a prędkość wiatru tym razem nie przekroczy 20 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie dziś w Bydgoszczy około +5 stopni.

Znad Alp nadchodzi klin wyżowy, rozdzielający niże wędrujące z zachodu. Swoje maksimum osiągnie on jutro, następnie osłabnie, by ustąpić miejsca kolejnemu niżowi znad Atlantyku. Niż ten dostał już od Niemców swoje imię - nazywa się Franz. Jest on aktualnie dość głęboki, ale gdy dojdzie do wybrzeży kontynentu, podzieli się na dwa słabsze ośrodki, z których jeden powędruje przez Danię i dalej przez Bałtyk, a drugi zaniknie nad Skandynawią.

Franz będzie kształtował u nas pogodę przez następne dni, aż do około 20 marca. Jest szansa, że klin wyżowy, który rozbuduje się po nim, zablokuje cyrkulację zachodnią. Ale to dopiero za około 10 dni. Tymczasem po krótkim pogodnym okresie czekają nas znów chmury, wiatry i deszcze.

Jeszcze kilka słów o jutrzejszej pogodzie. Bezchmurne niebo utrzyma się także przez najbliższą noc, temperatura może spaść jutro nad ranem do -1 stopnia, a miejscami nawet do -5. W ciągu dnia przewidywany jest jutro wzrost zachmurzenia, do wystąpienia deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie +5 stopni. W środę od rana będzie padał deszcz ze śniegiem, po południu będą jednak szanse na rozpogodzenia, temperatura maksymalna wyniesie +6 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.13, a zajdzie o 17.45. Dzień będzie trwał 11 godzin i 32 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor