Pogoda w Bydgoszczy 9 sie 2018 | Redaktor
Front się zbliża [POGODA]

Jutro nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Temperatura spadnie już jutro po południu do około 20 stopni, a kolejnej nocy - nawet poniżej 15.

Nadchodzi okres pochmurny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Ekart odchodzi nad Irlandię [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:26

Cały czas jeszcze napływa do nas bardzo gorące powietrze z południa. Dziś maksymalna temperatura w Bydgoszczy wyniesie 33 stopnie. Wczoraj został osiągnięty (ale nie pobity) rekord temperatury tego lata w naszym mieście. O 17.00 było 33,3 stopni. Taką samą temperaturę odnotowano w poprzedniej fali upałów.

Ale zbliża się przewidywany przez nas już dwa dni temu front chłodny. Jest on podwójny. Pierwszy front znajował się dzisiejszej nocy w rejonie granicy francusko-niemieckiej, drugi natomiast wchodzi właśnie znad Atlantyku na terytorium Francji.

Gwałtowne ochłodzenie, które przyniosą te fronty, jest już widoczne na wynikach obliczeń modeli numerycznych. Jeden z nich (UM) przewiduje pierwszy deszcz i burze najbliższej nocy oraz intensywniejszy deszcz związany z drugim frontem - na jutrzejsze południe.  Deszczom towarzyszyć będą burze i silny wiatr, jeśli jednak wszystko będzie przebiegać zgodnie z tymi wyliczeniami, którymi aktualnie dysponujemy, to nie ma powodu do większych obaw.  Wiatr ma osiągać 20 km/h, a w porywach do 60 km/h, czyli nie powinien być niebezpieczny.

Drugi z modeli przewiduje deszcz nieco wcześniej - już dziś w ciągu dnia. Natomiast oba modele (UM i WRF) zgodnie wyliczają, że jutro nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Temperatura spadnie już jutro po południu do około 20 stopni, a kolejnej nocy - nawet poniżej 15.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.18, a zajdzie o 20.28. Dzień będzie trwał 15 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor