Pogoda w Bydgoszczy 20 maj 2019 | Redaktor
Gorący poniedziałek zakończy się burzą? [POGODA]

Wygląda na to, że przed nami jest najcieplejszy dzień w tej serii pogodowej. Dziś temperatura maksymalna w Bydgoszczy może osiągnąć 26 stopni.

Pochmurno i zimno — taki będzie weekend [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:47

Pogoda zawsze zmienną jest [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 29 maj 07:30

Po pogodnym poranku nastąpi wzrost zachmurzenia, któremu towarzyszyć będzie wzrost prędkości wiatru. W południe stanie się on dość silny i może osiągać ponad 20 km/h, a w porywach ponad 50. Kierunek wiatru zmieni się też na południowy. Sprawcą tych zjawisk jest niż znad Czech („Axel”), który początkowo będzie się przesuwał na północ, w naszym kierunku. Wieczorem jednak nastąpi przebudowa tego układu i jutro utworzy się nowe jego centrum w okolicach Bieszczad i Roztocza (tak wynika z modelu UM, model WRF przewiduje nieco inny przebieg zjawisk i rozbudowę niżu nad Szczecinem). Niż ten będzie aktywny w tym rejonie jeszcze przez dzień lub dwa. 

Przez cały dzień dziś istnieje możliwość przelotnego deszczu, jednak największe prawodopodobieństwo intensywnych opadów i burz przypada na godziny wieczorne lub nocne. 

Jutro pogoda będzie podobna do dzisiejszej, ale już bez silnego wiatru i z nieco niższą temperaturą. Maksymalnie powinno być 22 stopnie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.42, a zajdzie o 20.48. Dzień będzie trwał 16 godzin i 6 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor