Pogoda w Bydgoszczy 31 lip 2018 | Redaktor
I jeszcze goręcej... [POGODA]

Dziś będzie 31 stopni. A to jeszcze nie jest rekord ciepła. Najgorętszy dzień będzie jutro

Lolita przyniosła deszcz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:25

Po wyżu Ekart już tylko wspomnienie

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:27

Wciąż znajdujemy się w gorącym powietrzu, które opanowało całą Europę, aż po północne jej krańce. Nawet na północnych wybrzeżach Norwegii i w okolicach Murmańska temperatury maksymalne znacznie przekraczają 20 stopni. Chłodniej jest na Grenlandii i zimne powietrze stamtąd jest transportowane wirem wokół niżu nad północnym Atralntykiem nad Irlandię i Szkocję oraz południową Norwegię - jedyne enklawy Europy nie dotknięte upałem.

U nas najbliższe dni będą podobne do poprzednich. Zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane.  Wczoraj o 16-tej stacja meteorologiczna IMGW w Bydgoszczy odnotowała 30 stopni. Dziś temperatura maksymalna może wynieść nawet 31 stopni, a jutro 32. W następne dni temperatura nie powinna już wprawdzie wzrastać, bo dotrze do nas ten front chłodny, który obecnie dotarł do Irlandii i Szkocji, ale szans na orzeźwiające ochłodzenie nie widać, bo front ten, z powodu rozgrzanego podłoża, będzie prawie nieodczuwalny. W nocy ze środy na czwartek wystąpią burze, ale będą one miały charakter lokalnych komórek i nie sposób przewidzieć, w których miejscach dokładnie wystąpią.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.04, a zajdzie o 20.44. Dzień będzie trwał 15 godzin i 40 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor