Pogoda w Bydgoszczy 4 mar 2019 | Redaktor
Im cieplej tym... mokrzej [POGODA]

Centrum wielkiego niżu znad Atlantyku dziś w południe znajdzie się nad bałtyckimi cieśninami, między Danią a Norwegią

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Niż ten powędruje dalej na wschód, utrzymując bardzo niskie ciśnienie w swoim centrum (ok. 730 mm słupka rtęci). Przejdzie on przez Szwecję i najbliższej nocy znajdzie się nad Bałtykiem. Stamtąd przez Łotwę odejdzie nad Rosję. W ten sposób otwarta została cyrkulacja zachodnia, kolejne niże będą przechodziły nad Bałtykiem z zachodu na wschód, co najmniej do połowy marca. Klin wyżu znad Afryki, pod wpływem którego znajdziemy się przejściowo w środę, nie zdoła tego procesu zablokować. 

Front ciepły, prowadzony przez wspomniany niż, spowoduje dziś dalszy wzrost temperatury. Wczoraj wieczorem w Bydgoszczy było 9 stopni, dziś rano jest 8 (mimo niespodziewanego rozpogodzenia), a w ciągu dnia będzie 12 do 14.  Powietrze jest jednak wilgotne, chmury wrócą i będzie padał deszcz, być może z niewielkimi przerwami, jeszcze w południe i po południu. Późnym wieczorem przez nasz region przejdzie front chłodny, z kolejną falą deszczu. Każdy niż bowiem, który powstaje na styku ciepłego powietrza zwrotnikowego i zimnego polarnego tworzy dwa fronty - ciepły, który po południowej stronie centrum niżu przesuwa się zawsze jako pierwszy, a za nim chłodny. 

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie do około +2 stopni, a we wtorek nie wzrośnie powyżej +7 stopni. We wtorek w ciągu dnia, deszcz jeśli będzie padał to jedynie słabo i przelotnie.  

Wiatr dziś może osiągać 30 km/h z południowego zachodu, jutro zmieni kierunek na zachodni i może być jeszcze silniejszy - do około 40 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h. Mimo więc dodatniej temperatury, odczuwać będziemy dotkliwy chłód.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.29, a zajdzie o 17.32. Dzień będzie trwał 11 godzin i 3 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor