Pogoda w Bydgoszczy 20 cze 2019 | Redaktor
Jest gorąco, ale już niedługo [POGODA]

Wczoraj maksymalna temperatura w Bydgoszczy przekroczyła 29 stopni. Dziś będzie podobnie, a nawet może dojść do 31 stopni. Ale już jutro będzie o kilka stopni chłodniej.

Ciągle pod wpływem niżów [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Deszcze nie chcą nas opuścić [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:00

Dwa niże, „Momo” i „Klaus” usadowiły się nad morzem Północnym z układem aktywnych frontów. Front chłodny z tego układu zmierza na wschód i dziś przekroczy Odrę. 

Po południu, zwłaszcza na zachodzie kraju, spodziewać się można burz z intensywnym deszczem i silnymi podmuchami wiatru. Będą one jednak na tyle umiarkowane, że IMGW nie zdecydował się wydać ostrzeżeń. U nas burze po południu sa bardzo prawdopodobne, ale trudno ocenić z całą pewnością czy wystąpią. Zachmurzenie dziś będzie początkowo małe, w ciągu dnia wzrastające. Wiatr początkowo słaby, będzie najpierw południowo zachodni, potem południowy, po południu skręci na zachodni (i stanie się silniejszy), a wieczorem i w nocy na północny. Jest to objawem odwrócenia kierunku napływu powietrza, pisaliśmy o tym wczoraj. 

Jutro już będzie nieco chłodniej, a bardziej zdecydowane ochłodzenie przyniesie sobota. W piątek temperatura wyniesie od 23 do 25 stopni, będzie też chłodniej i spokojniej. 

W sobotę temperatura nie powinna przekroczyć 25 stopni, przy tym słonecznie, bez opadów. W niedzielę podobnie i od 20 do 25 stopni.

W poniedziałek ponownie zacznie się ocieplać. Wtorek i środa mają być słoneczne i cieplejsze. Temperatura we wtorek znów może sięgnąć do 30 stopni, a w środę nawet przekroczyć tę granicę upału.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor