Pogoda w Bydgoszczy 4 cze 2019 | Redaktor
Jest lato, więc musi być ciepło [POGODA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami na wtorek dla czterech województw, w tym kujawsko-pomorskiego.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

W regionie objętym ostrzeżeniem znajdują się również pomorskie, lubuskie i zachodnia część woj. wielkopolskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić — jeśli nie ma takiej potrzeby — z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu — przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Jak wspominałem wczoraj, meteorologiczne lato rozpoczyna się 1 czerwca i w tym roku jednocześnie rozpoczęło się lato rzeczywiste.

Nad zachodnią Europą dominują niże. W rejonie Morza Norweskiego mamy niż „Frank”, a nad wyspami Brytyjskimi znajduje się niż „Gebhard” (nazwy pochodzą od niemieckiej służby DWD). Południe i wschód kontynentu znajdują się w zasięgu wyżu „Queenie”. My jesteśmy pomiędzy tymi układami, wskutek czego z południowego zachodu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Mechanizm tego napływu wyjaśniałem wczoraj. 

Dziś w Bydgoszczy i okolicach powinno być bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna wyniesie około 30 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków południowych. 

W nocy nadal pogodnie, temperatura minimalna około 18 stopni. Wiatr skręci na południowo-wschodni i wschodni. Jutro zachmurzenie umiarkowane, nadal upalnie, do 30 stopni. Upalny będzie także czwartek, z możliwością wystąpienia burz. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.25, a zajdzie o 21.07 Dzień będzie trwał 16 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor