Pogoda w Bydgoszczy 9 cze 2019 | Redaktor
Jest słońce, nie ma upału — tak lubimy! [POGODA]

Nad Polską znajduje się chłodny wyż „Renate”, który przywędrował znad Alp. Rano jego centrum znajdowało się w rejonie Łodzi.

Wciąż chłodno, ale od jutra pogodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:56

Chłodna (wyborcza) niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:54

Wyż ten będzie się dalej przemieszczał na północny wschód, aż znajdzie się nad Rosją, a od zachodu nadejdzie niż. Spowoduje to powrót upałów, już od poniedziałku, a we wtorek spodziewamy się nawet 33 stopni. W drugiej połowie tygodnia spodziewać się można przebudowy tego układu, która powinna spowodować zakończenie fali upałów, trudno to jednak jednoznacznie przewidzieć w tak odległej perspektywie czasowej. Na wtorek IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich województw, związane z możliwością wystąpienia burz z gradem i upałów. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami zostało wydane dla województwa mazowieckiego. Drugi stopień oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna wyniesie około 24 stopnie. Wiatr będzie przeważnie słaby, na razie z zachodu lub południowego zachodu.

W nocy, kiedy wyż zacznie odchodzić nad Litwę i Białoruś, zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego lub dużego. Temperatura minimalna wyniesie około 16 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zmieni kierunek na wschodni.

W poniedziałek rano mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Po południu zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie około 29 stopni. Wiatr będzie silniejszy, ale wciąż umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.22, a zajdzie o 21.12 Dzień będzie trwał 16 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor