Pogoda w Bydgoszczy 7 maj 06:35 | Redaktor
Jeszcze bez zmian

Piękna wyżowa pogoda utrzymuje się. Sytuacja zmieni się w środę lub czwartek, ale prawdopodobnie na krótko.

Wyż, który jest sprawcą tej pięknej pogody, otrzymał nazwę Quinlan. Przesunął się on zgodnie z zapowiedziami na wschód, jego centrum znajduje się w tej chwili nad środkowym Pomorzem. Będzie on dalej odsuwał się na północny wschód, (a ściślej - najpierw połączy się z małym wyżem skandynawskim) ale tam - wbrew wcześniejszym przewidywaniom - nie zaniknie, ale umocni się i rozbuduje w zimnym powietrzu nad północną Rosją i za około tydzień prawdopodobnie powróci i ponownie się połączy z wyżem Azorskim.

U nas ciśnienie spada. W południowej Polsce pogoda zepsuje się już wcześniej prawdopodobnie jutro. W Bydgoszczy jeszcze do środy powinno być słonecznie.  We wtorek, po zerwaniu się połączenia między Quinlandem a wyżem Azorskim, przestrzeń pomiędzy tymi wyżami wypełniona zostanie od północnego zachodu przez zatokę silnego niżu znad morza Północnego, a od południowego wschodu przez niż znad morza Czarnego. Ten ostatni przyniesie prawdopodobnie nieznaczne ocieplenie i wilgotne powietrze.

Powrót wyżu (wg modelu numerycznego GFS) nastapi około poniedziałku przyszłego tygodnia.

A dziś pogoda bardzo podobna do wczorajszej, temperatura maksymalna około 21 stopni, wiatr nieco silniejszy niż wczoraj - około 15 km/h, wciąż z północnego wschodu.  Noce nadal zimne. Dziś o 5.30 na lotnisku było 5 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.04, zajdzie o 20.27. Dzień będzie trwał 15 godzin i 23 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor