Pogoda w Bydgoszczy 22 maj 2019 | Redaktor
Kończy się sezon majowych burz. Alarm na południu kraju [POGODA]

Dziś jeszcze może w Bydgoszczy zagrzmieć — zwłaszcza w drugiej części dnia. Natomiast na południu kraju sezon ten zakończy się mocnym akcentem. Dla wszystkich województw południowych wydano ostrzeżenia.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Jeśli ktoś planował dziś podróż w rejon Tarnowa, a także inne miejsca województw małopolskiego i podkarpackiego, to warto się zastanowić, czy podróży tej nie przełożyć. Tam będzie (a w zasadzie już jest) naprawdę niebezpiecznie, dla Tarnowa i okolic wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia, które stosuje się, gdy mogą wystąpić „groźne zjawiska meteorologiczne powodujące bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia”. W Lubelskim nawałnice wystąpiły wczoraj, znaczne straty wyrządziła trąba powietrzna.

Wszystkiemu winien niż, którego centrum znajduje się dziś nad centralną Polską, w rejonie gór Świętokrzyskich. Po jego północnej stronie przebieg zjawisk będzie w miarę spokojny, natomiast po stronie południowej — gwałtowny. Jest to zresztą dość typowe w tego rodzaju cyklonach, co wynika stąd, że po stronie południowej znajduje się ciepły wycinek niżu. Ze względu na intensywne opady pojawi się też zagrożenie powodziowe.

Po tych burzach niż będzie ustępować, a od zachodu zacznie rozbudowywać się wyż „Ophelia”. Od jutra spodziewane jest ochłodzenie, które potrwać może do połowy przyszłego tygodnia.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie początkowo małe, wzrastajace do dużego. Możliwy przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 22 stopnie. Wiatr  będzie słaby, po południu umiarkowany, najpierw północno-wschodni, po południu północny, skręcający w nocy na północno-zachodni. Ciśnienie powoli będzie rosnąć.

Jutro spodziewać się możemy sporego zachmurzenia, ale już raczej bez deszczu, temperatura maksymalna wyniesie około 15–17 stopni. W piątek będzie nieco cieplej, ale poniżej 20 stopni, najchłodniej zaś będzie prawdopodobnie w sobotę i niedzielę. Jeśli jednak pojawią się deszcze, to niewielkie i przelotne. Większego opadu spodziewać się można wraz z ociepleniem w połowie przyszłego tygodnia.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.39, a zajdzie o 20.51. Dzień będzie trwał 16 godzin i 12 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor