Pogoda w Bydgoszczy 3 cze 2019 | Redaktor
Lato już się zaczęło [POGODA]

Przyjmuje się, że meteorologiczne lato trwa od 1 czerwca do 31 sierpnia. Okres ten przyjęto ze względów statystycznych, ale w tym roku idealnie dopasowała się do jego początku pogoda.

Ciągle pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:20

Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Nad morzem Północnym usadowił się dosyć głęboki niż, któremu niemieccy meteorolodzy nadali imię „Frank”. Na wschód od niego, nad Łotwą, znajduje się niezbyt wybitny, ale wyraźny wyż „Queenie”. Jak wielokrotnie pisaliśmy, w meteorologii przepływem mas powietrza rządzą prawa, które są następstwami praw fizyki i stanowią, że na półkuli północnej niż obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wyż natomiast — odwrotnie, powoduje obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pomiędzy wyżem a niżem powstaje zatem „pochylnia”, czyli swego rodzaju korytarz przepływu powietrza w jednym kierunku. Jeśli wyż jest na wschodzie, a niż na zachodzie, to przepływ między nimi następouje z południa na północ. Taką właśnie mamy sytuację. 

W Bydgoszczy odczuwać będziemy południowy przepływ powietrza ciepłego i stosunkowo suchego, ale na południu Polski utrzymywać się będzie przepływ wschodni (tam działa południowa strona wyżu „Queenie”), sprzyjający napływowi powietrza także ciepłego, ale o większym zasobie wilgoci, znad morza Czarnego.

U nas więc będzie upał stosunkowo suchy, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny wystąpi zachmurzenie okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W Bydgoszczy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura maksymalna wyniesie około 28 stopni. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.

W nocy nadal bezchmurnie, temperatura minimalna wyniesie około 15 stopni, wiatr na ogół słaby,  południowo-wschodni. Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, po południu może wystąpic wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, bez opadów. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.25, a zajdzie o 21.06 Dzień będzie trwał 16 godzin i 40 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor