Pogoda w Bydgoszczy 17 mar 07:59 | Redaktor
Marzec figlarzec, czyli ciepła niedziela, chłodniejszy poniedziałek [POGODA]

Aktywny i wyraźny front ciepły, ze słabnącą strefą opadów przeszedł ostatniej nocy przez kraj.

Wciąż chłodno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:35

Nadal silny wiatr — uspokojenie jutro [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:25

Przed północą w Bydgoszczy spadł z tych chmur obfity deszcz. Za tym frontem napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze znad południowych Niemiec, Czech i Słowacji.  Temperatura wczoraj o 22-giej wynosiła 4 stopnie, a o 7 rano już było 7 stopni. Tempeartura nadal będzie rosnąć, dochodząc dziś u nas do około 15 stopni. Na południu kraju będzie nawet do 18 stopni w cieniu. Zachmurzenie frontowe będzie się odsuwać na wschód, zobaczymy więcej upragnionego słońca. Natomiast wiatr wciąż będzie dość silny - południowo zachodni, skręcający na zachodni. Już jednak nie osiągnie prędkości mogących wyrządzać szkody. 

Nie cieszmy się jednak z niedzielnej aury: to nie wiosna. Za frontem ciepłym niże zawsze prowadzą front chłodny.  Tenże front nadejdzie już w nocy z niedzieli na poniedziałek i wymieni ciepłe powietrze na chłodne. Znów wrócimy do przedwiośnia. Pierwsze oznaki tego zobaczymy już dziś wieczorem - zacznie padać deszcz, wiatr natomiast osłabnie.

W poniedziałek ciśnienie zacznie wzrastać, a temperatura wróci do około 7 stopni. W poniedziałek wieczorem znów spadnie deszcz, a być może nawet deszcz ze śniegiem. Od wtorku jednak powoli, ale systematycznie temperatury będą znów wzrastać.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.59, a zajdzie o 17.55. Dzień będzie trwał 11 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor